Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

dziecko nie chce zasypiać z tatą

Data utworzenia : 2015-01-12 20:18 | Ostatni komentarz 2015-04-20 22:15

leila

8911 Odsłony
9 Komentarze

Syn ma 14 miesięcy. Od początku usypiamy na zmianę z mężem. Raz ja raz on jak kto ma czas i ochotę a czasami nawet w trakcie się zmieniamy. Do tej pory nie było najmniejszego problemu jeżeli chodzi o osobę która usypiała. Ostatnio jednak syn "obraził się " na tatę i jak go widzi w sypialni to zaczyna strasznie płakać. Dodam, że syn zasypia bawiąc się palcami osoby która go usypia. Póki co nie ma problemu bo ja go usypiam i tyle ale za jakiś czas wracam do pracy na zmiany i będą dni kiedy to mąż będzie musiał usypiać. Nie wiem co robić, jak rozwiązać tą sytuację. Na początku codziennie mąż na próbę wchodził do sypialni ale efekt był wiadomy, ostatnio na kilka dni odpuściliśmy i nie pokazywał się podczas usypiania ale dzisiaj znowu spróbował i efekt jest taki sam. Ze dwa razy zrobiliśmy tak, że we dwoje byliśmy przy łóżeczku jednak gdy tylko mąż podwał małemu swoją rękę do zabawy ten zaczynał płakać.

2015-01-12 22:55

Leila a może spróbuj Ty dać mu jedną rękę do jego rączki a mąż niech da do drugiej i zobaczysz jak synek zareaguje. Albo spróbuj wprowadzić jakąś zabawę przed snem np. liczenie paluszków, niech liczy Twoje i męża a dla zabawy możesz schować kciuka i poprosić aby synek policzył palce taty i porównał z Twoimi. Ja mam taką rękawiczkę pacynkę ze świnkami i bardzo często zakładam ją na dłonie i opowiadam synkowi śmieszne historyjki - robię coś na wzór teatrzyku kukiełek. W internecie znalazłam też kapitalne pacynki które można założyć na palce i może metodą zabawy - szczególnie z tatą- synek znów przekona się do jego usypiania. http://allegro.pl/pacynkowe-zoo-maskotki-kukielki-pacynki-na-palec-i4925902321.html