Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

nadruchliwosc dziecka 3 letniego

Data utworzenia : 2015-01-09 23:05 | Ostatni komentarz 2015-02-26 14:31

Sylwia.kolmajer

2682 Odsłony
14 Komentarze

Mój syn ciagle skacze,biega,nawet jak je to chodzi bo nie może z nami siedzieć przy stole dłużej niż 5 minut.Ja wiem,że dzieci roznosi energia ale ta jego nadmierną ruchliwość mnie martwi,bo na niczym nie potrafi się skupić:( boję się,że to ADHD..

2015-01-10 13:28

Aniu ulżyło mi po przeczytaniu Twojego wpisu,dziękuję:*

2015-01-10 12:56

Pisałam już kiedyś o swoim bratanku który również w okresie dzieciństwa był bardzo ruchliwy. Jak przychodził do mnie to ja od razu musiałam zamknąć okna , drzwi balkonowe i pilnować go cały czas ponieważ wystarczyło chwilę nieuwagi a on coś wymyślił. Nie zajął się niczym dłużej niż kilka minut i czasami to było deprymujące gdy np chciał malować farbkami, ja specjalnie poszłam do sklepu kupić farby i blok a on po 3 minutach powiedział że to jest głupie. Ulubionym jego powiedzeniem było "Nudzi mi się". Powiem Ci że w jego przypadku bardzo dobrze działały różnego rodzaju atrakcje na świeżym powietrzu, bieganie, granie w piłkę i inne sporty które pozwoliły mu rozładować olbrzymie zapasy energii. Zabrałam go kiedyś na wycieczkę do Krakowa, byliśmy w Zoo, na rynku, płynęliśmy łódką i po kilku godzinach chodzenia On najzwyczajniej nie miał już siły aby dojść do pociągu. Ja przed tą wycieczką miałam ogromne obawy czy sobie z nim sama poradzę i ustaliłam że jak nie będzie mnie słuchał to wracamy do domu ale ta cała moc atrakcji sprawiła że był nie do poznania. Okazało się że w domu najczęściej siedział przed telewizorem lub komputerem ponieważ jego mama musiała wtedy pracować i jak tylko miał możliwość wyładowania energii rozbił to z podwójną siłą. Spróbuj może zapewnić dziecku w ciągu dnia jakąś atrakcję- sport która pozwoli mu się wyładować i zobaczysz że może będzie lepiej. Na pocieszenie dodam że nasz Kacperek już z tego wyrósł i bardzo dobrze się uczy a nawet ma świetne wyniki z nauki a szczególności przedmiotów ścisłych które wymagają skupienia :)

2015-01-10 12:18

Całkiem normalne..Każdy rodzic chce wszystkiego co najlepsze dla dziecka ..zdrowie jest w zasadzie najwazniejsze.. Jesli masz możliwosc to zarejestruj synka do specjalisty krzywdy mu tym nie zrobisz :)

2015-01-10 12:12

To moje pierwsze i jedyne dziecko i może faktycznie czasami niepotrzebnie sugeruje się tym co mówi np.teściowa:) ale nie ukrywam,że każda uwaga na temat mojego synka zawsze daje mi do myślenia,że poezja go źle wychowuje albo,że to jakaś choroba...

2015-01-10 11:35

Udaj się do specjalisty z synkiem . Zapewne przeczytałaś zbyt dużo bredni w internecie...

2015-01-10 11:00

Najlepiej byłoby udać się do lekarza aby to on ocenił czy dziecko faktycznie jest nadpobudliwe czy po prostu ma taki temperamant. Przez internet ciężko cokolwiek stwierdzić:(