Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Samodzielne siedzenie

Data utworzenia : 2015-01-09 11:05 | Ostatni komentarz 2015-11-24 13:16

P.Zawadzka

5894 Odsłony
77 Komentarze

Witam wszystkich mam pytanie ile wasze maleństwa miały gdy zaczęły samodzielnie siedzieć?

2015-11-24 13:16

Dokładnie Roxi u mnie na przykład brat się miał rodzić i mama nie chciała się pakować z pieluch w pieluchy. Jednak czy później nie jest trudniej? bo przy 2 latku mamy bunt i jest problem z czymkolwiek a z nauką tym bardziej, oczywiście wszystko zależy od dziecka ale....

2015-11-23 22:11

Heh to już jesteś inne pokolenie :) Tak to jest, wszystko się zmienia. Aż strach pomyśleć czego będą używać nasze dzieci :)

2015-11-23 21:40

Ja już się załapałam na pampersy i moja mama bardzo od święta używała tetrówek z tego co mówiła :) Po prostu kiedys było parcie aby dziecko szybko usamodzielnić i stąd to :)

2015-11-23 16:22

Przepraszam, gdzieś mi umknal ten wątek o wieku :) No cóż, każde dziecko jest inne i każdy rodzic też ma inne poglądy. To tak jak z noszeniem dzieci w chuscie, są tego zwolennicy i przeciwnicy :) A swoją drogą taka nauka to jednak mnóstwo samozaparcia :)

2015-11-23 15:18

aga1989 tak to prawda. Kiedyś dzieci na roczek nie nosiły pieluch. Tylko kiedyś były tylko pieluchy tetrowe i jak dziecko nasikało raz, czy dwa to czuło, że ma mokro i to przeszkadzało. A w dzisiejszych pieluchach jest tak, że jak dziecko nasiusia to mu to nie przeszkadza bo materiał, z ktorego pieluszki są wykonywane dobrze je wchłania. Tu głownie leży problem :)

2015-11-23 15:16

Roxi ja też właśnie zaczęłam po 8mc jakoś bo ewidentnie wiedzę jak "idzie kupa" :) Tylko z tym usiedzeniem gorzej to tylko na czas kupy sadzam, a siku niestrty gorzej.. Nie robimy nic na siłę a przyzwyczajamy się bardzej tak jak właśnie to opisuje Aga.

2015-11-23 14:59

de.wu mówię o dzieciach od narodzin do 5 miesięcy bo tylko wtedy jest dobry wiek aby się tego nauczyć i dziecko przyzwyczaić :) Aga moja mama się dziwi czemu młody jeszcze na nocniku nie siedzi bo jak ja miałam roczek to juz dawno robiłam :) I znam mamę która zaczęła sadzać dziecko w wieku 8 miesięcy i wie kiedy dziecko chce kupke i dziecko tylko kupki do nocnika robi :) z siusiu trudniej :)

2015-11-23 13:26

Moja siedzi bardzo stabilnie ale się kręci chyba kupię już ta nakładkę bo i tak dopiero przygodę zaczynamy. Hmm o wychowaniu bezpieluszkowym też słyszałam i żadna to nowość u nas jest to mało popularnie jak nie wcale..