Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Pielęgnacja skóry dziecka zimą

Data utworzenia : 2015-01-05 22:38 | Ostatni komentarz 2017-10-29 10:23

Redakcja LOVI

6905 Odsłony
66 Komentarze

Skóra dziecka jest cieńsza i delikatniejsza od skóry dorosłego, a tym samym jest bardziej narażona na niskie temperatury, mroźny wiatr, przejmującą wilgoć czy suche powietrze w domu. Dowiedz się, jak dbać o skórę dziecka zimą.

2015-01-06 11:07

Ja pielęgnuję skórę mojej córeczki w każdej porze roku, ale w zależności od pogody dobieram odpowiednie kosmetyki. Zawsze wcześniej zaopatruję się w różne kremy, choć mamy kilka już sprawdzonych, bez których nie wyobrażam sobie życia. Ostatnio nawet przekonałam się, że kremy dziecięce lepiej działają nawet na moją skórę niż te, które używałam do tej pory.

2015-01-05 22:45

Redakcjo bardzo dobry artykuł, do tej pory wydawało mi się że o kremach pielęgnacyjnych dla niemowlaków wiem wszystko ale okazało się że jednak nie wiedziałam że można poprzez włożenie kremu do zamrażarki sprawdzić czy nie zawiera wody oraz że na kremach powinna być informacja do jakiej temperatury zabezpiecza skórę dziecka. Krem którym smaruję twarz dziecka ma tylko informację że chroni wrażliwą skórę dziecka przed mrozem , chłodem i wiatrem. Posiada również atest Instytutu Matki i Dziecka i wg tego co deklaruje producent - nie zawiera wody , konserwantów, alkoholu i barwników. Ale ja dziś zrobię eksperyment i zamrożę go a jutro sprawdzę czy producent pisze prawdę :)