Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Pierwsze kroki - Czyli mamo ja chodzę

Data utworzenia : 2013-03-02 13:06 | Ostatni komentarz 2015-07-23 21:44

burek1234

8818 Odsłony
48 Komentarze

Niektóre brzdące zaczynają już chodzić w wieku 10 miesięcy. Inne sporo później. Każdy maluch sam decyduje kiedy zacznie stawiać pierwsze kroki. Pierw pokonuję etap: siadania i wstawania. A jak było w waszym przypadku kiedy wasze dziecko postawiło pierwsze kroki ??

2013-04-06 22:34

Zanim sie spostrzeżesz a zacznie nie tylko chodzić, ale i biegać;) ja niemogę się doczekać wiosny jak będzie już w miare sucho, aby małą mogła na placu zabaw zacząć się bawić, huśtawki, ślizgawki...

2013-04-06 21:15

ja tylko na to czekam :) bo chce sie nacieszyc dzieckiem, ze tak to ujme :P i zrzucic pozostałosci po ciazy :)

2013-04-06 21:02

Kaajaa ciesz się spokojem ;) jak zacznie raczkować to bedzie bomba ;) zaglądanie w szafki i wszystkie zakamarki w które tobie nie przyszło by do głowy zajrzeć;) Już teraz pomyśl o zabezpieczeniu kontaktów szuflad i szafek, \Malutka zaczeła chodzić w wieku 10 miesiecy, przy wersalce zasuwała od 9 miesiecy a w 10 miesiącu poszła psa pogonić zrobiła pierwsze 3 kroki i potem już z dnia na dzień było coraz lepiej.

2013-04-06 20:35

ja juz sie niemoge doczekac az zaczniechodzic:) ma dopiero 3 mc ale czekam az zacznie biegac bo chce juz z nim wyjsc na spacerek o własnych nózkach i sie pobawic :)

2013-03-08 20:46

Pierwszy raz zaczeła stawaic kroczki w 11 miesiacu.... Pierwszy raz zapomniała że sie niczego nie trzyma i przeszła boczkiem koło babci po zabawke. Strasznie byłam dumna ale z drugiej strony bałam sie bo wiedziałam ze bedzie już trzeba jeszcz bardziej pilnować

2013-03-02 19:59

Moja córka przeszła pokój sama od mebli do łóżka jak miała 11 miesięcy. Ale byłam z niej dumna,i bardzo szczęśliwa,aż się łezka w oku kręciła z dumy:) to są jedne z tych szczęśliwych momentów:) Parę dni wcześniej wstawała przy tych meblach i stawała...aż raz złapała się szafki i stała bez ruchu dość długo patrząc na łóżko...tak jakby myślała i nagle się puściła (a ja ją wołałam "chodź do mamy"),powoli robiła swoje pierwsze kroczki,a potem to już z górki poszło:)

2013-03-02 18:18

U mnie koleżanka aby ułatwić malcowi pierwsze kroki na śliskie posadzki przykleiła taśmą dywaniki żeby małej się nóżki nie rozjeżdżały chociaż jej córka bardzo późno zaczęła chodzić ze względu na dysplazję bioderek która z tego co słyszę dotyczy coraz więcej maluchów A sama nie mogę się doczekać kiedy Jaś zacznie stawiać pierwsze kroki :) Ale na pewno nie będę korzystać z klasycznego chodzika ponieważ jest on przyczyną wad kręgosłupa i nóżek. Bardziej pomocny jest na czterech kółkach chodzi-pchacz. Używała go któraś mama ? jakie wrażenie?

2013-03-02 15:50

mój synek ma 11 miesięcy i trzy dni niedawn opanował etap siadania uwielbia to robić. Zauwazyłam też że rozgląda się za czymś czego mógłby się zlapać, z tego powodu rozłożylismy dodatkowo łóżeczko turystyczne z uwagi na to że nawet jak się przewróci to nic sobie nie zrobi i zamontowaliśmy uchwyty do nauki wstawania. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze samodzielne próby:-)