Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Zbyt wczesne raczkowanie?

Data utworzenia : 2014-12-22 08:00 | Ostatni komentarz 2015-02-24 21:19

aaasik1

4053 Odsłony
16 Komentarze

Witam, mój starszy synek raczkował tak standardowo, coś ok 9 msc, usiadł jak miał 6,5. Mój młodszy ma teraz 7 msc, czekałam, kiedy zacznie siedzieć itp, a on, zanim usiadł, zaczął nasuwać po domu! Martwię się, że to trochę za wcześnie i że nie przyniesie to nic dobrego jego ciałku. Przez 2 msc waga nam przybyła może o 300 gr, i tak, jak mieliśmy 90 centyl, nagle mamy 25. Poza tym synek wstaje sztywno na nogi. Czy miałyście taki przypadek wczesnego podróżnika? :)

2014-12-22 23:08

Moj syn raczkuje ale na razie do tylu:D i ostatnio pediatra zanotoowala przyrost wagi o 150 g w ciagu 1,5 miesiaca. A synek ma 6 miesiecy. Pediatra mowil ze widocznie malo przybiera bo jesg aktywny i mam sie tym w ogole nie przejmowac ze jest taki drobniutki bo jesg ruchliwym bardzo dzieckiem i szhbko spala to co zjadl. Maly przyrost wagi u dziecka aktywizujacego sie to calkiem normalna sprawa. Mojej cioci corka zaczela chodzic jak miala 9 miesiecy i teraz ma juz 12 lat i zadnych wad rozwojowo szkieletowych nie ma z tego powodu. Aaasik1 nie masz sie czym martwic a wrecz przeciwnie, ciesz sie ze masz takiego zdolnego i silnego synka ktory szybko sie rozwija. Dziecko jest takie bystre ze nie robilo by czegos na co nie jest gotowe.

2014-12-22 09:43

dla mnie ma, ponieważ już otrzymałam 2 cenne dla mnie komentarze

2014-12-22 09:37

aaasik nie czytaj tylko tytułów, najlepiej od ostatniej strony, podałam Ci 2 watki w którym mamy opowiadają ze ich dzieci raczkują od 7 miesiąca a od 10 chodzą. Wystarczy poczytac. Jest jeszcze kilka wątków o raczkowaniu w którym znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania tylko musisz je poczytać... Powielanie wątków takich jak ten nie ma sensu...

2014-12-22 09:32

Judytka, nie o to mi do końca chodzi, widziałam ten wątek. Rzecz w tym, że moje dziecko baaardzo szybko raczkuje, juz raczkuje, miał 6,5 msc, dlatego pytam mamy, czy mialy takie przypadki i jak to sie potoczylo dalej

2014-12-22 09:30

http://lovi.pl/pl/forum/5/216/8 http://lovi.pl/pl/forum/5/1293/1

2014-12-22 09:26

Byłam u 2 lekarzy, jednak nikt jakoś się tym nie przejął, poza mną,. Karmię piersią, ale właśnie od 3 msc czuję, że mało w nich jest mleka, walczę, jak mogę, zwłaszcza, że pierwszego synka karmiłam ponad rok i nigdy nie miała problemów z mlekiem. Tym razem moje piersią są wiecznie jakieś puste. Ale daję mu też zupki już z mięskiem, owoce, od kilku dni staram się dać butelkę z mlekiem (chcę zobaczyć ile ściagnie z butelki po zjedzeniu obu piersi, które ciąga jakieś 3 minuty max, oczywiście wcześniej też jest walka, bo odwraca głowę od piersi, ale go przymuszam trochę), jednak nie chce wziąć butelki do buzi :/ więc póki co daję mu raz dziennie kleik na tym mleku, nie wiem, mnie też ta waga niepokoi, z tym, ze on wygląda dobrze, ma policzusie, nawet fałdkę na udkach, jest radosny, żwawy i jakoś lekarze nie wnikają właśnie w takie słabe przybieranie :/ wagę urodzeniową podwoił bardzo szybko, a później ten przyrost stanął w miejscu.

2014-12-22 09:26

Ja miałam niecałe 6 miesięcy jak zaczęłam raczkować. Dziecko rozwija się w swoim tempie, skoro już to robi to znaczy, że jest na to gotowy. Co do wagi to mój chrześniak cały czas ładnie przybierał i w 5 albo 6 miesiącu przytył nagle 300, 400 gr. Rozwijał się prawidłowo, jadł jak zawsze. Lepiej jednak jak zapytasz o to pediatrę, dobrze mieć pewność, że wszystko jest w porządku :)

2014-12-22 09:13

synek meza siostry zamiast usiadł tez najpierw zaczal raczkować. miał wtedy 7,5 mca teraz ma 11 mcy i już sam chodzi i wspina się na lozko. Jest bardzo silny. Tym ze dziecko wcześnie raczkuje bym się nie przejmowala bo dzieci czasem tak maja ze zanim siada to już raczkuje. Ja bym się matrwila takim dużym spadkiem miedzy centylami. Dziecko w wieku 7 mcy powinno przybywać jeszcze ok 10 dag tyg. Jak zaczal raczkować to te przyrosty na pewno będą mniejsze bo dziecko dużo spala. Może wybiesz ze z dzieckiem na kontrole do pediatry żeby upewnić się ze wszystko jest ok. A jak je posiłki chętnie? Czy karmisz piersią czy mm? I czy zaczelas już dawac treściwsze posiłki typu obiadki owoc.