Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Nocne pobudki 9-cio miesięcznego synka, płacz przewracanie się na brzuszek , czy na pewno ząbkowanie?

Data utworzenia : 2014-11-05 22:11 | Ostatni komentarz 2015-01-23 19:06

Monkor

6506 Odsłony
29 Komentarze

Witam, niepokoją mnie nocne specyficzne pobudki mojego 9-cio miesiecznego synka, od 3 razy do nawet 8 czy 10 razy w ciagu nocy...pytanie, czy taka ilośc pobudek może naprawdę wskazywać na bolesne ząbkowanie? synkowi wyrżnely sie zwa dolne zabki juz w 5 miesiacu. Teraz widzę, że jeden górny sie dopiero co wyrżnął, drugi lada moment sie pojawi. Synek za każdym razem budzi sie z płaczem, po czym od razu przekręca sie na brzuszek ( w dzień uwielbia bawić sie na brzuszku, pełzać, szybko i sprawnie sie przekręca, cieżko mu zmienic pieluche bo chce sie przekrecac). Czasem jak dłużej nie podchodzę jak płacze po przebudzenie, to nawet siada (w półśnie). Staram się reagować szybko i podchodzić do niego mimo wyrwania ze snu i zaspania (śpi jeszcze w tym samym pokoju co mama) i jak tylko daję mu smoczek, i czuje moja obecność, uspokaja sie wyraźnie i zasypia. Czasem smaruję mu dziąsełka żelem na ząbkowanie, jak mi poradzono, po czym daję smoczek i zasypia. Te przebudzenia zaczeły się jakoś odkad skończył 7 miesięcy. Mały niemalże od urodzenia spał jak suseł całe noce, bite 10-12 godzin, co jest prawie niespotykane, .... a tu trach i taka dziwna zmiana. Są noce spokojniejsze, kiedy to obudzi sie 2-3 razy, lub cięższe, jak przedwczoraj- ok 9 razy. Rzadko bywa sytuacja gdy jest nieutulony w płaczu, smoczek nie pomaga, wtedy daje mu pierś. Choć musze tego unikać, bo jest b duzy wagowo jak na swój wiek:-) Tata od początku września został tymczasowo oddelegowany do pracy w innym mieście i maly widuje go na weekendy i czasem w środku tygodnia. Czy może to być podłoże psychologiczne -tęsknota za ojcem? Chce sie upewnić, że mama jest obok i czuwa nad nim? Zauważyłam dziwną zależność, może przypadkową, że jak tata jest w domu, to malutki śpi lepiej.. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć, chciałabym by malutki spał spokojniej. Może któraś z mam miała podobny problem? Pozdrawiam wszystkie mamy:-)

2014-11-09 20:11

Ja bym dziecku nie żałowała piersi. Myślę, że skoro mały tego potrzebuje to dawaj mu cycusia. Skoro jest głodny to niech je. Nie martw się tym, że będzie pulchny - podrośnie, zacznie biegać to zrzuci. A lekarz, który takie głupoty opowiada to jakiś konował albo stary dureń. Jeśli dziecko płacze to czegoś potrzebuje, nawet rozmawiałyśmy o tym w innych wątkach. Wiadomo, że nie można popadać w histerię razem z dzieckiem, ale pozostawiać do wypłakania absolutnie nie wolno !!

2014-11-08 12:25

Dziekuje dziewczyny.;-) tata wrócił wczoraj na weekend i dziś w nocy mały obudził sie tylko dwa razy..w czwartek rano o 5 tej płakał i wzięłam go do łóżka idąc za rada Marty, był niespokojny ale spał i tak dobilismy do cycka o ósmej. Może jeszcze jest jedna przyczyna tych wybudzen, głód..może należałoby mu dać pierś w nocy, choć jest do tego odzwyczajony..waży 12 kg przy wzroście 78,5 cm i jest gigantem jak na swoje 9 mcy. Starałam sie więc nie dokarmiac go w nocy, ale w wyjątkowych sytuacjach pierś może tu być pocieszycielem;-)

2014-11-06 20:55

Monkor, myślę, że powodem tej sytuacji może być po trochu wszystko co opisałaś. Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że mój synek w podobnym wieku zachowywał się również podobnie do Twojego. Tzn. jak jeszcze był młodszy, to coś tam pomarudził, ale że nie umiał zmieniać aż tak bardzo pozycji ani się podnosić, to zaraz z powrotem zasypiał. A później jak tylko delikatnie się przebudził, to zaraz momentalnie przewracał się na brzuch potem przechodził do pozycji do raczkowania lub do siadania, przez co się rozbudzał. Robił to jakby w półśnie, bo czasami jak mu się dało smoka, to momentalnie zasypiał i dosłownie się przewracał, a czasami trzeba go było jednak wyciągać z łóżeczka i usypiać na nowo. Z czasem mu to przeszło. W międzyczasie oduczałam go jeszcze nocnego jedzenia i ponownego zasypiania w łóżeczku. Może to wynikał też z tego, że jakoś tak automatycznie powielał nowe czynności zaraz po przebudzeniu się.

2014-11-06 10:56

Mankor nie wydaje mi się ze brak reakcji może pomoc wydaje mi się ze będzie gorzej. Może tak być ze dziecko w nocy sprawdza czy jest mama. A probowalas go wziąć na jedna noc do swojego lozka i zobaczyć czy spi lepiej. Może on przechodzo lek separacyjny i chce abys ciagle z nim była. Lek pojawi się w wieku ok 7-11 mcy. Dziecko wówczas zaczyna rozumieć ze ono i mama to dwie osoby a nie jak dotychczas myslalo ze sa jednym tak jak było w brzuszku. Jedne dzieci przechodzą go lagodniej i dokuczają tylko w dzień bo chodza za mama krok w krok i placza jak zniknie z pola widzenia inne dokuczają w nocy ciaglymi pobudkami. Podawanie piersi jest dobre mimo ze dziecko jest duże to uważam ze jak zacznie chodzic to z tego wyrośnie. Poza tym mleko matki jest inaczej tuczące niż mm i dziecku latwiej po nim zgubic wage. Musisz jednak uwazac żeby cycus nie był pocieszycielem na kazde zlo. A jak dziecko zachowuje się w dzień czy tez jest marudne czy tylko noce sa takie ciężkie. A czy podczas pobudek nocnych dużo zjada z cyca. Wydaje mi się ze może przez jedna noc weź go do swojego lozka i sprawdz czy to chodzi o lek. Jeśli będzie się budzil nadal to będzie wiadomo ze chodzi o cos innego brzuszek, żeby.

2014-11-05 22:13

dodam jeszcze, że lekarz poradził mi nie reagować i zobaczyć czy sam sie nie uspokoi, czasem popłacze i przestanie ale częściej po prostu płacz sie nasila i tak płacze na tym brzuszku, to jak mam nie podejść? serce sie kraja:-)