Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (737 Wątki)

Muzyka dla maluszka.

Data utworzenia : 2014-11-03 16:47 | Ostatni komentarz 2014-12-01 22:44

Mlodamama

3575 Odsłony
14 Komentarze

Mamy, jaką muzykę włączacie dla swojego szkraba?? Czy głośna muzyka mu nie zaszkodzi?? Moja mała dwumiesięczna córeczka przestaje płakać przy głośnej muzyce, a szczególnie przy klasycznej. Czy nie zagłuszam jej w ten sposób?

2014-12-01 22:44

Moja córeczka uwielbia muzykę i jak tylko zaczynamy jej śpiewać czy usłyszy muzykę w telewizji czy radiu zaczyna się uśmiechać i kołysać :) Znajomy fizjoterapeuta do którego czasami chodzimy z córeczką mówił, że na dzieci świetnie działa Mozart oraz muzyka gregoriańska. Jak jesteśmy u niego to właśnie muzykę gregoriańską ma włączoną i córka faktycznie odwraca głowę w stronę dźwięku i widać, że słucha. Natomiast puściłam jej w domu Mozarta i na początku była niezadowolona, a potem było jej wszystko jedno i nie zwracała uwagi :P Byłam raz z Małą na jakimś festynie (miała może z 4 miesiące). Jak tylko włączyli muzykę (naprawdę głośno), córka zasnęła :P Wszyscy w około patrzyli z niedowierzaniem. Ale cóż... Córka perkusisty - głośna muzyka jej nie straszna :D

2014-12-01 21:22

Ja mam praktycznie cały czas załączone radio w kuchni, a mój synek tam ze mną przebywa jak gotuję. Jak w radiu leci jakaś skoczna piosenka to on zaraz tańczy i zaczyna śpiewać.

2014-12-01 19:18

Mój maluch też nie słucha piosenek, jak puszczam nie reaguje zanadto. Sama w ciągu dnia mu coś tam podśpiewuję np. jak trzymam go na rękach, czy gdy siedzi w krzesełku do karmienia i się wierci z nudy. Wtedy mu śpiewam i tańczę;) Bardzo to lubi. Wieczorem przed spaniem śpiewam mu kołysanki - to go uspokaja.

2014-11-30 21:10

Mój mały nie słucha jako takiej muzyki. Do uspakajania go najlepiej służy biały szum. Do czasu do czasu nucę mu kołysanki, ale nie widzę, by jakoś na nie reagował. Natomiast jak sama mam puszczoną muzykę (jakąkolwiek) to uskuteczniam tany tany na rączkach :) co mu się bardzo podoba :)

2014-11-05 21:47

W pierwszych tygodniach to synek zasypiał często przy muzyce, którą słuchałam jak byłam w ciąży. Dlatego warto słuchać muzyki będąc w ciąży, bo może nam się to przydać, np. do uspokojenia płaczącego maluszka. dziecko nagle pojawia się na swiecie dla niego obcym, a muzyka to cos co zna. Dodatkowo wtulony w ramiona mamy powoduje, ze szybko się uspokaja.

2014-11-05 20:26

Moj synek taż bardzo lubi muzykę i przy niej się uspokaja jak tylko słyszy to odwraca się w kierunku muzyki zwłaszcza jak widzi w telewizorze jak śpiewaja.

2014-11-05 17:10

Mój synek uwielbia muzykę i tylko jak usłyszy, że coś gra to od razu tańczy. Karol bardzo lubi gumi misia.

2014-11-05 08:44

Moja Marcysia nie lubi melodyjki z zabawek. Za to lubi puszczane piosenki, albo jak ja śpiewam. Ale chyba słuch ma, bo zaczyna się denerwować jak tata próbuje śpiewać :P