Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Piszczacy malec.

Data utworzenia : 2014-10-08 13:17 | Ostatni komentarz 2015-02-27 12:40

harima4

3346 Odsłony
10 Komentarze

Witam mam problem z 2 letnim synem. Jest diabelnie aktwny i radosny ale najgorsze jest to że bez przyczyny zaczyna diabelnie piszczeć dla zabawy, zwrócenia uwagi itp. Karcić go nie ma co bo to malec ale może znacie jakieś sposoby by zaprzestał robić takich rzeczy? Tłumacze, zasłaniam buzie ale on po chwili dalej to samo. Czasami mi np w sklepie czy przychodni robi mi się poprostu głupio.

2015-02-27 12:40

Wydaje mi się, że są dwa rozwiązania albo faktycznie ignorować ale tak jak piszesz w sklepie czy przychodni to ciężko, lub odwrócić uwagę. Odwrócenie uwagi niestety też pewnie nie zawsze się uda ale ten okres piszczenia minie jak każdy dziwny okres w rozwoju naszych dzieci. Życzę Ci by nie trwał za długo :D

2015-02-26 23:21

Tłumaczenie dziecku to zwrócenie na nie uwagi czyli maluch piskiem osiągnał swój cel, skoro raz się udało, trzeba to powtórzyć...Wiem, ze to trudne, ale trzeba piski ignorować, korki w uszy i nos w gazetę, ale nie ulegac.

2015-02-26 22:18

Agusia 8 teraz to ludzie uśmiechają i mówią jaki on ma głosik, ale za kilka miesięcy bada już mówić "Ale matka, jak ona go wychowuje". I u nas ten problem pojawia się i znika. Czasami kilka dni synek piszczy a później nagle o tym zapomina. Nasz synek nie jest o wiele starszy od Twojego jednak na tyle już rozumie, ze jak mówimy "NIE" to przestaje. Wie, że tak nie wolno i czasami wystawia nas na próbę na ile mu pozwolimy. Mąż zawsze mi powtarzał :nie ucz go tak i za każdym razem mów nie, bo później nigdzie z nim nie wyjdziesz, bo będzie wstyd". U nas synek piszczy i smieje się przy tym, wiec chyba sprawia mu to przyjemność.

2015-02-26 21:41

To mój 8 miesięczny synek też tak piszczy i to bardzo głośno jeszcze tego nie rozumie jak mówię mu że telm nie wolno cud mimo tak mówię.Ostatnio byłam z nim w przychodzi u lekarza to tak zaczął piszczeć na korytarzu że nie szło go uspokoić a ludzie się uśmiechali i mówili ale ma głosik ;)) Mi było tak głupio no ale nic nie mogłam zrobić.Czasami tak piszczy przez jakiś czas że zaraz dostaje przez to chrypki.Nie wiem czy to takie normalne i niektóre dzieci poprostu tak maja?

2015-02-26 15:16

Witam, Harima4 spróbuj poobserwować w jakich sytuacjach zdarza się takie piszczenie i czy dzieje się coś kiedy przestaje piszczeć? Ile ono trwa. Możesz nawet sobie to ponotować. Może znajdziesz jakąś zależność. Napisz nam o swoich spostrzeżeniach. Pozdrawiam, Marta Cholewińska-Dacka

2015-02-24 21:50

Harima - a co się ludźmi w sklepie przejmujesz? Myślę, że tłumaczenie do znudzenia i ewentualnie odwracanie uwagi. A może spróbuj wypytać dlaczego piszczy, czego chce, co mu podać? A może Ci podpowie i znajdziesz wówczas rozwiązanie.

2014-10-09 22:15

Musisz synkowi mówić, że tak nie wolno robić i jeśli jesteście w sklepie zabaw go czymś tak, żeby o piszczeniu zapomniał.

2014-10-09 12:58

Odwrócić uwagę. Każde dziecko ma etap na różne dziwne rzeczy. To piszczenie, to wyciąganie języka itp. Nie karć go, nie ignoruj (bo będzie jeszcze bardziej) tylko odwróć uwagę, zainteresuj go czymś innym. :)