Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

zabawy stopami, nierównomierne rozciąganie

Data utworzenia : 2014-09-22 15:50 | Ostatni komentarz 2022-09-30 14:35

Zofia-1985

5927 Odsłony
22 Komentarze

dzień dobry Mój syn od paru tygodni bawi się stopami, najpierw tylko je podnosił ale od kilkunastu dni, no może 2-3 tyg., wkłada je również do buzi, co oczywiście jest powodem do dum, ale mam pewien problem. syn bawi się głównie prawą stopą i tylko tą wkłada do buzi. czy mam się tym martwić i zacząć stosować jakiś ćwiczenia korygujące jeśli tak to jakie?? Wiem, że dzieci nie rozwijają się idealnie równo, ale trochę mnie to martwi.

2014-09-23 11:31

Nie sadze aby to mialo znaczenie, my jako dorosli tez jestesmy prawo lub leworeczni, dzieci z czasem tez upodobaja sobie jedna strone.

2014-09-23 09:34

Może to ma jakiś związek z polaryzacja? Nigdy na to Zosiu nie zwracałam uwagi, która stopa idzie do buzi, bo najważniejsze dla mnie było to, że wkładając juz stopy do buzi prawidłowo się rozwija a to czy, która..? Jestem ciekawa czy to ma w ogóle znaczenie - czekam na wypowiedź Pani Ekspert: ))

2014-09-23 04:49

U mnie tez moje dziecko długo preferowalo tylko jedna stope tylko lewa i do tej pory jak np. chlapie nozkami w wodzie podczas kapieli to tez glownie lewa. My chodzimy regularnie na kontrole do ortopedy z bioderkami malej i jest wszystko ok. Mysle ze na razie poobserwuj dziecko a jeśli po kilku tyg nic się nie zmieni to dla własnego sumienia można isc z dzieckiem do ortopedy.

2014-09-22 21:25

Aniami no tak się bawimy ale do buzi pcha tylko prawą...ale zobaczymy co będzie dalej...

2014-09-22 20:45

Nie sadze aby byl to powod do niepokoju, moze byc tak ze upodobal sobie akurat ta stopke, ale mozesz w ramach zabawy robic z nim takie cwiczenia ze naprzemiennie dotykasz jego prawa raczka lewej stopki i odwrotnie. Pozniej lewa raczka lewej nozki i wtedy prawa. Wszystko w formie zabawy, zeby widzial ze ma dwie raczki i dwie nozki. Poznej mozessz jeszcze robic brawo jego raczkami, a pozniej stopkami, mozesz tez zlapac razem raczki i nozki. Mozesz tez polczyc raczki razem z nozkami, wszystkie kombinacje praktcznie, dziecko dopiero odkrywa swoje cialo, wiec musimy mu pokazac co ma hehe:)

2014-09-22 20:45

Zosiu mój synek też wkładał do buzi tylko jedną stopę. I nie bawił się tak za długo, po jakimś tygodziu mu przeszło i juz w ogole nie dawał nóżek do buźki