Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Wcześniak urodzony w 34/35 tygodniu ciąży

Data utworzenia : 2014-09-08 17:42 | Ostatni komentarz 2014-09-17 15:46

asienka250492

14783 Odsłony
15 Komentarze

Cześć dziewczyny :) Jestem mamą 5 miesięcznej Izy,która jest wcześniakiem z 34/35 tygodnia ciąży. Mała umie podnosić główkę opierając się na łokciach,czasami już uda jej się trzymać buteleczkę,reaguje już od około 3 miesiąca na to,co ktoś do niej mówi,śmieje się,kiedy ją się rozbawia :) Gaworzy już jak nie wiem co :D Wszystkie badania na których byliśmy wyszły dobrze... Jestem ciekawa,kiedy zacznie się obracać,bo jeszcze tego nie robi. Mamusie wcześniaków i doświadczone mamusie,kiedy wcześniaczki urodzone w tych tygodniach mniej więcej zaczynają się obracać same?Czy mam się niepokoić czy to normalne? Jakie Wasze maluszki robiły postępy do 6 miesiąca?

2014-09-17 15:46

Dokładnie tak,chociaż mąż również zauważa wszystko,każdy postęp u Izy :)

2014-09-17 11:29

Mama widzi i docenia kazde postepy u dziecka:)

2014-09-16 13:43

Marto,dziękuję za miłe słowa :) Cieszę się,że rozwija się zdrowo,bo bardzo się bałam,że coś będzie nie tak. Dobrze,że mam męża,który wspiera i pomaga mi w wychowywaniu Izy,dzięki temu wszystko jest łatwiejsze :) Iza zaczęła się opierać na nóżkach i podnosi pupkę na bok,więc postępy malutkie widać z dnia na dzień :)

2014-09-16 11:37

Witam, Cieszę się że u Was postępy, ale nie mogło być inaczej :))) Zwykle różnice pomiędzy dziećmi urodzonymi o czasie a wcześniakami wyrównują się do 1-2 roku i po 2 roku życia często nie zauważa się już żadnych opóźnień w rozwoju psychomotorycznym. Dlatego musisz dać jej więcej czasu na to aby zdobyła daną umiejętność, którą widzisz że kalendarzowi rówieśnicy już osiągnęli a ona jeszcze nie. I w ogóle nie rób sobie wyrzutów, że to przez Ciebie. Najważniejsze, że masz zdrową i dobrze rozwijającą się córeczkę. Gorące pozdrowienia dla Was, Marta Cholewińska-Dacka

2014-09-11 17:19

Otóż to,czasami można uzyskać cenne porady od innych mam :) Zapewne gdyby nie moje kamienie przy woreczku żółciowym i nie ataki od tego to Iza byłaby donoszona. Dzisiaj udało jej się troszeczkę przewrócić na boczek,ale tak minimalnie :)

2014-09-11 16:33

Pewnie ze warto zapytac, kazda mama ma czasem watpliwosci, rowniez gdy dziecko jest donoszone;)

2014-09-11 15:31

Staram się nie doszukiwać nie wiadomo czego,ale czaszami warto zapytać i się dowiedzieć nowych rzeczy...Szczególnie,że nigdy nie miałam styczności ze wczesniakiem :)

2014-09-10 23:31

Asienka to tylko sie cieszyc ze tak dobrze sie rozwija mimo ze jest wczesniakiem:) Nie doszukuj sie za duzo, choc wiadomo czujnosc zawsze poplaca:)