Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

7 miesięczne dziecko nie chce stawać na nóżki

Data utworzenia : 2014-08-25 13:29 | Ostatni komentarz 2015-02-19 17:38

a.jesiolowska

12925 Odsłony
60 Komentarze

czy to normalne ze 7 miesieczne dziecko nie chce stawac na nozki

2015-02-19 17:38

Dokładnie. Zgadzam sie z Zofia-1985 zwykle martwimy sie bo moje dziecko tak nie robi a inne wokol tak robia! Nic bardziej mylnego! Kazde dziecko ma swoje tempo, sa odpowiednie schematy rozwojowe, zgodnie z ktorymi dziecko ma przedzial od do na opanowanie danej czynnosci. Jedne dzieci siedza majac pol roku, inne moga to robic majac 9 m-cy...i jedno i drugie tempo jest w tym wypadku prawidlowe. Natomiast nie przewracanie sie z pleckow na brzuszek (i odwrotnie) w wieku 7m-cy to juz za dlugo...dlatego warto zasiegnac opinii lekarza, ktory najpewniej pokieruje maluszka na rehabilitaccje

2015-02-17 22:17

Dziewczyny bo trzeba rozróżnić jedno od drugiego. Są rzeczy, które dzieci mogą a nie muszą robić,a są takie które już powinny w danym wieku. Jeśli coś jest przeciętną dla populacji, a nasze dziecko jest daleko w tyle to oczywiście, że warto to skonsultować, bo często nawet dobry pediatra po prostu da odpowiednie ćwiczenia w formie zabaw, które zmobilizują dziecko do zaangażowania i pracy i działania. Ale najczęściej to rodzice napędzają się nawzajem piejąc zachwyty nad tym jak szybko i ponad przeciętną ich pociecha się rozwija.

2015-02-15 22:22

No właśnie. Dla mnie akurat to, że się nie przewraca nie było niepokojące.... a lekarz jak się dowiedział o tym to od razu skierował na rehabilitacje.... myślałam, że przesadzał... pani rehabilitantka dopiero otworzyła mi oczy... teraz zwracam uwagę na to co dziecko robi, czego nie robi.... często też ma zaciśnięte piąstki.... a teraz już nie powinien tak trzymać rączek, jak staje na nogi to ma zgięte palce (jak baletnica), to część nieprawidłowości u mojego synka...

2015-02-15 22:00

Agusia8 ja na Twoim miejscu też bym się skonsultowała z lekarzem. Ja zauważyłam, że synek nigdy nie był do przodu z nowymi umiejętnościami, ale jednak takie przewracanie się z plecków na brzuszek i odwrotnie bardzo ładnie wyćwiczył już mając 6 miesięcy.

2015-02-15 20:58

Moja córa też późno zaczęła wszystko robić, jakaś taka leniwa była :P Główki długo nie podnosiła więc w końcu poszłam do lekarza. Okazało się, że miała obniżone napięcie mięśniowe i chodziłam z nią na rehabilitację. Potem jak zaczęła nadrabiać to w chwilę przeszła wszystkie etapy i zaczęła chodzić ale mimo wszystko to było dopiero w 13 miesiącu. Jeżeli coś nas niepokoi w rozwoju dziecka to zawsze lepiej to sprawdzić u specjalisty niż zastanawiać się czy to na pewno normalne czy nie. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie ma co przyspieszać. Denerwują mnie sytuacje gdzie kobiety się przegadują w jakim wieku ich dziecko zaczęło siadać, chodzić, mówić bo potem okazuje się, że 6 miesięczne dziecko już biegało.. rozumiecie o Co mi chodzi ..po co takie gadanie a tylko stres dla tych co dziecko jest ciut wolniejsze..

2015-02-15 20:44

no jasne, ze to normalne! tak male dziecko czesto jeszcze nawet stabilnie nie siedzi np. moj synek ma 7,5 m-ca i siedzi tylko z podporka...wiec nie martw sie, ze dziecko nie staje na nozki! przyjdzie na to czas! Agusia8 na Twoim miejscu natomiast skonsultowalabym sie z lekarzem pediatra bo wydaje mi sie, ze z racji tego, ze Twoj synek w wieku 7m-cy nie przewraca sia z plecow na brzuszek i odwrotnie to zostaniecie skierowani na rehabilitacje bo wowczas trzebz z dzieckiem cwiczyc :)

2015-02-15 18:26

Agusia, jeśli Twój synek ma już 7 miesięcy a nie przewraca się z brzuszka na plecy i odwrotnie to skonsultuj to z lekarzem. Ja się w tym tygodniu dowiedziałam, że to że mój syn nie turlika się to nie przez jego lenistwo tylko ma wzmożone napięcie mięśniowe... A wydawało mi się, że normalnie się rozwija...

2015-02-14 11:44

Kładę go na brzuszek i leży tak przez chwilę,wkłada też raczki do buzi,ale jak leży na plecach to nie przewraca się na brzuszek albo odwrotnie.A jak leży na plecach to podnosi głowke i widać że chciałby się podnieść ale jeszcze nie potrafi.