Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Co zrobić, jeśli dziecko ma problemy z zasypianiem?

Data utworzenia : 2014-08-06 13:50 | Ostatni komentarz 2022-09-22 21:54

gosia1987_20

6963 Odsłony
26 Komentarze

Moja córeczka nie bardzo chce sama zasypiać, ma 14 mies i często budzi się w nocy. Macie jakieś pomysły?

2022-09-22 21:54

Mój synek ostatnio też się budzi częściej ale jak płacze biorę go do siebie do łóżka przytulam usypiam i odkładam spowrotem do łóżeczka

2022-09-08 10:09

ja włączam szumisia

2014-10-13 15:47

http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/niemowle/opieka-i-pielegnacja/2011/dlaczego-niemowle-nie-chce-spac.aspx

2014-10-07 10:31

Córeczka nauczyła się, że można spać tylko przy mamusi. Ja od początku, po wieczornym karmieniu odkładam synka do łóżeczka, spiewam kołysankę i odchodzę. Z daleka obserwuje co maluszek robi. jak zaczyna płakać to podchodzę, biorę na rączki, uspakajam i znów odkładam do łóżeczka i odchodzę. U nas znakomicie sprawdzil się misiu, z którego dobiega cicha melodyjka. Synek wsłuchuje się w nią. Ja włączam ją tylko wieczorem jak pora na sen. Dzięki temu maluszek wie, ze to pora już na spanie. W dzień tej melodyjki nie słyszy.

2014-10-06 07:08

nie wiem jakie miałaśsposoby do tej pory ale prawdopodobnie Twoja córunia przyzwyczaiła siędo Twojej obecności przy zasypianiu ,ja małąpo prostu kładędo łóżeczka ,które mamobok dużego łóżka, i tak zasypia bez lulania ciumkania w nieskończoność , przytula siędo pieluszki i zasypia. syn jak był mały to lulaliśmy go w wózku długo i nie chciał potem w ogóle sam spać , wiemjaki to jest potemproblem dlatego stopniowo musisz próbowaćj ją kłaść do łóżeczka i zostawiać na chwilkę obserwowaćz daleka .podejśćpogłaskać,i cierpiwości życzę:)

2014-10-02 16:53

no u nas nadal bez zmian, córcia najbardziej lubi zasypiac przy piersi, nie próbowałam tego zmieniac bo jak daje butelke to konczy sie to płaczem i protestem, wiec ze tak powiem dla świetego spokoju i zeby nie denerwowac coreczki daje jej possac z piersi i ta blogo zasypia no ale nadal budzi sie w nocy kilka razy i piciu czy jesc nie chce tylko cyca, dodam ze skonczyła juz 16 mies

2014-09-09 16:52

Ja od początku miałam nocnego marka. Syn nie chciał spać wcześniej niż 22:00 pomimo wyciszania i wszystkim możliwych zabiegów z naszej strony, ale nagrodą jest że rano śpi cudownie, bo czasem nawet do 9:00. I też miałam wieczory, ze był bardzo senny już koło 19-20:00 i strasznie się bałam, że rano da nam popalić, ale pora pójścia spać wcale nie determinowała wcześniejszego wstawania. Ale chciałam go nauczyć, że czas na sen to czas na sen i tak się złożyło, że dostaliśmy w prezencie taka zabawkę z pozytywką kołysanką i zasypianie trwa kilka minut, ale mały jak słyszy kołysankę to bardzo mu to pomaga i powoli odpływa. Są jednak wieczory kiedy z niewiadomych przyczyn nie śpi a jest bardzo śpiący i wtedy pomaga tylko cycuś :) nawet ponadprogramowo - choć zarzekałam się, że nie będę używać tego jako usypiacza/uspokajacza to zawsze kiedy już tak robię to z jednej strony mam do siebie pretensje, a z drugiej widzę, ze on jeszcze sporo zjada przy tym karmieniu.

2014-09-09 16:36

witajcie dziewczyny mialam ten sam problem z synkiem tez byl problem ze spaniem a teraz sam zasypia bez bujania 2 godz przed spaniem staram sie aby byl wyciszony nie ogladal telewizji nie robic przy nim zadnych glosnych halasow bo wiadomo ze dziecko duzo odreagowuje w czasie snu to co sie dzieje w okol jego w ciagu dnia teraz klade go do lozeczka i tylko do niego podchodze aby mu smoczka wlozyc gdy mu wypadnie to trwa okolo 10 min gdy zasnie no i obowiazowe jest wlaczenie radia bo uwielbia spac przy muzyce