Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Z córeczką do kosmetyczki ...

Data utworzenia : 2014-08-05 19:48 | Ostatni komentarz 2015-02-16 17:13

Magdalenamsl

9489 Odsłony
79 Komentarze

Drogie mamy nie wiem czy słyszałyście już o modzie na chodzenie z małymi dziewczynkami do kosmetyczki . W Polsce może wydawać się to chore bądź dziwne ale w UK często stykałam się z modą na zabieranie małych dziewczynek na wspólne zabiegi upiększające ,,,, Mama razem ze swoją mała pociechą szła do kosmetyczki ,,,hm,,, w pierwszym momencie pomyślałam ,że idzie z mamą dla towarzystwa ale nie :) Szły razem uśmiechnięte od ucha do ucha a mała 3 latka ogłaszała wszystkim, że przyszła na regulację brwi i manicure . Reakcje ludzi były różne . Jedni podziwiali inni krytykowali ,,,Moim zdaniem trzeba pozwolić dziecku być dzieckiem i zachować jego naturalną urodę i tak małym dziewczynką nie należy nic poprawiać ,,, W UK powstały nawet specjalne salony mody dla dziewczynek do lat 13 ... starsze dzieci nie mają wstępu .Często tam małe dziewczynki idą na zabiegi z wielkim uśmiechem ale czy tak naprawdę tego chcą czy jest to wymysł ich rodziców ...Co o tym sądzicie ? No i w jakim wieku powinna być dziewczynka kiedy może sobie pozwolić na pierwszy zabieg kosmetyczny ??

2014-08-05 21:38

Cieszę się że takie mądre mamy są na naszym forum :) aż miło się dyskutuje :)

2014-08-05 21:34

Magdalena w tym przypadku z bardzo wyraźnym i mocnym owłosieniem nawet na twarzy to ja bym zabrała. Tak samo jeśli dziecko będzie miało inne skórne problemy. Ale nigdy nie zabrałabym małego dziecka na regulację brwi czy inne takie bezsensowne zabiegi. Ja sama nigdy u kosmetyczki nie byłam, moja córka też nie. Dziecko jest piękne samo w sobie i takie upiększanie może wyrządzić więcej złego niż dobrego.

2014-08-05 21:24

hehhe ula no co ty :P Dobrze że do Polski jeszcze to nie dotarło ,,, :) Mam nadzieje że za szybko nie dotrze ,, A mam pytanie troszkę inne , które poniekąd dotyczy tego tematu ,, Co myślcie na temat chodzenia do kosmetyczki dziewczynek jeśli chodzi o problemy ze skóra ,,,zbyt dużym owłosieniem itd. ,,, Ja osobiście znam dziewczynkę która ma 6 lat i ma bardzo widoczne włosy na twarzy ,,niby teraz ok ale tak za dwa lata dzieci będą ja wyśmiewać i co wtedy ? Wy byscie swoją córkę zabrały w takiej sytuacji ??? ( dziewczynka ma bardzo owłosione recę , plecy i twarz )

2014-08-05 20:45

Nie zabralabym swojej malej coreczki do kosmetyczki w celu wykonania jakichkolwiek zabiegow upiekszajacych. Uwazam ze jest to glupota rodziców. Po co takiej malej dziewczynce zabiegi upiekszajace. Zgadzam sie z Wami takie dziecko ma swoja piękną dziecieca urodę i nie potrzebuje ingerencji w swoją nature.

2014-08-05 20:37

no co Wy nie chodzicie ze swoimi córkami do kosmetyczki ?? ale wiocha !! żartuje oczywiście dla mnie to jest chore żeby od dziecka sugerować córce że jest brzydka taka jaka jest i że trzreba coś ulepszyć ... to prawie jakby powiedzieć córce " aleś ty paskudna"

2014-08-05 20:11

Takie zabiegi ja mówię Nie nie niszczmy pięknej cery w ogóle dla mnie to przesada takie zabiegi no i jak leila skojarzyło mi się z wybory małej miss

2014-08-05 20:02

Rozumie iść z takim malcem do kosmetyczki ..... ale tylko i wyłącznie przebić uszy :) wiadomo jak są wskazania medyczne to jak najbardziej ale takie upiększające zabiegi na tak ślicznym, niewinnym, pięknym ciałku zdecydowanie mówię nieeeeeee !!! po co qrcze. Mi się od razu z tym tematem skojarzyły wybory małej miss - no masakra jakaś, takie robienie lalki z własnej córki...