Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Z córeczką do kosmetyczki ...

Data utworzenia : 2014-08-05 19:48 | Ostatni komentarz 2015-02-16 17:13

Magdalenamsl

9490 Odsłony
79 Komentarze

Drogie mamy nie wiem czy słyszałyście już o modzie na chodzenie z małymi dziewczynkami do kosmetyczki . W Polsce może wydawać się to chore bądź dziwne ale w UK często stykałam się z modą na zabieranie małych dziewczynek na wspólne zabiegi upiększające ,,,, Mama razem ze swoją mała pociechą szła do kosmetyczki ,,,hm,,, w pierwszym momencie pomyślałam ,że idzie z mamą dla towarzystwa ale nie :) Szły razem uśmiechnięte od ucha do ucha a mała 3 latka ogłaszała wszystkim, że przyszła na regulację brwi i manicure . Reakcje ludzi były różne . Jedni podziwiali inni krytykowali ,,,Moim zdaniem trzeba pozwolić dziecku być dzieckiem i zachować jego naturalną urodę i tak małym dziewczynką nie należy nic poprawiać ,,, W UK powstały nawet specjalne salony mody dla dziewczynek do lat 13 ... starsze dzieci nie mają wstępu .Często tam małe dziewczynki idą na zabiegi z wielkim uśmiechem ale czy tak naprawdę tego chcą czy jest to wymysł ich rodziców ...Co o tym sądzicie ? No i w jakim wieku powinna być dziewczynka kiedy może sobie pozwolić na pierwszy zabieg kosmetyczny ??

2015-02-16 17:13

Uważam, że nie wszystko jest dla dzieci, że powinniśmy im dać swobodę i nie "ograniczać" . W dzisiejszych czasach na każdym kroku jesteśmy bombardowani ideą pięknego, zgrabne ciała oraz nieskazitelnej urody. Gdy ktoś z nas odstaje bardzo często jest wytykany ze społeczeństwa. Jednak nie uważam, że kosmetyczka jest odpowiednim miejscem dla dziecka. U nas w Polsce również widziałam pakiety kosmetyczne dla dzieci...

2015-02-11 23:44

Zabierajac dziecko od małego do kosmetyczki itp. można wychowac zakompleksioną kobietę lub taka, dla której uroda jest numerem 1, mozna skrzywdzić dziecko psychicznie. Tak samo jak ciągłe rozmowy przy coreczce typu:ale ja jestem gruba. dziecko zapamiętuje, chłonie, a potem wychodzą prawdziwe kłopoty.Z dzieckiem się chodzi na plac zabaw a nie do kosmetyczki.

2015-02-08 23:37

Ja napewno bym nie zabrała swojej córki do kosmetyczki chociaż jak narazie mam syna i nie mam z tym problemu ale jak kiedyś bym miała dziewczynkę to nigdy by mi nie przyszło pójść z nią do kosmetyczki.Nie rozumiem takich matek co zabierają dzieci do kosmetyczki,krzywdza tym własne dziecko!Każdy ma własne zdanie na ten temat ale to głupota.Jeśli chodzi o te pieprzyki to ja też mam co chciałabym usunąć ale bym się bała i to zależy jeszcze jaki jest ten pieprzyk bo tak jak piszesz Patrycja że po niektórych zostaja nieestetyczne blizny i wygląda to nieładnie.

2014-08-22 17:29

Masz rację Patrycjo dlatego najlepiej udać się do specjalisty na fachową konsultację

2014-08-22 11:57

Ja i moja siostra mamy po 5 pierzykow powycinanych. I tak jak Ania pisala najpierw lekarz bada je dermatoskopem. Czasami nie wystarczy tylko wzrokowa ocena znamiona, a niewinny malutki pieprzyk moze okazac sie choroba nowotworowa. Kilka pieprzykow mialysmy tez badanych histopatologicznie. Faktycznie piperzyki po usunieciu nie wygladaja ladnie, zostaly nieestetyczne blizny.

2014-08-22 11:46

Mi akurat zebrała się ropa, która sama nie chciała wypłynąć. Więc nacięcie obok pieprzyka było konieczne.

2014-08-22 10:57

Z tego co mi wiadomo to nie można wycinać takich pieprzyków które odstają ... albo są duże , nie zaleca się też ruszania takich miejsc jak twarz

2014-08-21 23:34

Wlasnie tylko masz pewnosc co to bylo dopiero jak wytna niestety.