Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak zachęcić dziecko do leżenia na brzuszku?

Data utworzenia : 2013-02-15 12:50 | Ostatni komentarz 2015-10-28 14:25

Ewa.Adamczyk

20286 Odsłony
29 Komentarze

Moja córunia skończyła 7 miesięcy. Kiedy kładę ją na brzuszku wkłada rączki do buzi i nie chce podnosić główki. Jeździmy na rehabilitacje i ćwiczę z dzieckiem, stymuluję ją różnymi zabawkami do podnoszenia główki, ale po chwili mała zaczyna płakać i kończą się ćwiczenia. Pomimo swojego wieku nadal nie przekręca się z brzuszka na plecki, ponieważ mięśnie są jeszcze zbyt słabe. W jaki sposób mogę pomóc dziecku.

2015-10-28 14:25

Moja córka nie lubiła leżeć na brzuchu, dopiero gdy miała 8 miesięcy jej się odmieniło. Umiała się przewracać w 5 miesiącu ale nie lubiła tego robić.

2015-10-28 13:03

Jak miała chyba 3 mies. to kilka razy się przewróciła z brzucha na plecy...ale albo zapomniała jak się to robi albo był to przypadek:)

2015-10-28 11:57

MiCR18 Kacper zaczął się przekręcać z plecków na brzuch 2 dni temu, miał wtedy dokładnie 5miesięcy i 9 dni. ale zrobił to po prostu z dnia na dzień, myślę że nie masz się czym przejmować, pewnego dnia Cię zaskoczy :) jak chcesz to spr np turlać z plecków na bok potem na brzuch i tak w kółko :) albo połóż zabawkę obok tak żeby chciała ją zobaczyć i wtedy hyc na brzuch :)

2015-10-26 23:04

Bo ma jeszcze słabe mięsnie,teraz je ćwiczy aby były silniejsze :) 10 minut to jest sporo czasu dla takiego malucha. A że się nie przewraca to też bym się nie martwiła,na wszystko przyjdzie czas :) nie ma co patrzyć na wytyczne bo każde dziecko jest inne i niektóre leniuszki dopiero przekręcają się na brzuszek z plecków mając 8 miesięcy(znam takie dziecko-pediatra jak i fizjoterapeuta powiedzieli żę z nim jest wszystko super) ale po prostu rozwijało się po swojemU :) Pamiętaj że 5 miesięczne świadomie nie obraca się jeszcze,takie świadome obracanie się to właśnie w 7-8 miesiącu :)

2015-10-26 22:45

Moja córka lubi leżeć na brzuszku, ale nie trwa to wiecznie:) po ok 10min. zaczyna słabnąć, leci jej główka i zajmuje się swoimi rączkami. Nie przewraca się z pleców na brzuszek , czy powinnam się tym zaniepokoić? Skończyła niedawno 5 mies.

2015-06-12 10:27

Nasza też uwielbia leżeć i mieć przed sobą pilota lub telefon. Nic jej tak nie aktywizuje jak zakazany owoc:)

2015-06-11 23:10

Moja mała bardzo nie lubiła pozycji na brzuchu. Wytrzymywała tak kilka sekund i w płacz. Starałam się ją kłaść na macie, podkładać przedmioty - nic nie działało. Wytrzymywała nieco dłużej (do minuty) położona na mnie i tyle. Męczyłam się z nią tak przez 4 miesiące. A z czasem jakoś opanowała przewroty z pleców i sama zaczęła się kłaść na brzuszku, teraz to nawet już prawie sama siada więc jak widać nie opóźniło to jej rozwoju psychoruchowego. Także wszpułczuję dziewczyny tym z was co muszą u takich leniuszków posiłkować się rehabilitacją.

2015-06-11 22:05

Dziecko gdy leży na brzuszku ćwiczy bardzo intensywnie swoje mięśnie. Dzięki temu jest mocniejsze i przygotowuje się do kolejnych kroków, np. do siadania.