Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Co robić kiedy nasze dziecko nie akceptuje swojej płci ???

Data utworzenia : 2014-07-31 10:42 | Ostatni komentarz 2015-02-24 19:56

Magdalenamsl

8903 Odsłony
17 Komentarze

Czasami natykamy się na dziewczynki wyglądające jak chłopczyce i chłopców z długimi włosami upodabniających się wyglądem do dziewczynek ,,, Co zrobić kiedy nasze dziecko nie akceptuje swojej płci ? Czasami chodzi tylko o wygląd . Dziecko woli inny styl który nie pasuje do jego płci ..ale co zrobić gdy zauważymy , że dziecko nie akceptuje siebie pod względem fizycznym i psychicznym ..Oglądałam jakiś czas temu program w którym dzieci mówią o swojej płci i jej zmianie jak o wakacjach czy o tym jakie lody lubią ,,, W niektórych krajach toleruje się "dziecko ,które nagle chce zmiany płci już jako dziecko ". Pokazano rodziców , którzy dają dzieciom hormon pozwalające zmienić płeć ..Czy postępują słusznie ? Pokazano chłopca , który próbował sobie uciąć "wiadomo co " bo chciał być taki jak inne dziewczynki ,,, Czy wy zaakceptowalibyście jako rodzice fakt ,że twoje dziecko 4-8 letnie chce zmienić płeć ??? Co myśleć o rodzicach , którzy pomagają DZIECIOM na zmianę płci ?

2014-07-31 10:54

Dla mnie to jest chore. Skąd mamy pewność ,że 8latek wie czego chce? To my rodzice jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci i to że dziecko czegoś chce, nie jest jednoznaczne z tym, że tak musi być....Akceptuje zmianę plci ale u osób dorosłych, u dzieci kategorycznie się jej sprzeciwiam. Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego Ci rodzice sie na to godzą, przecie to są dzieci, a ich widzi mi się nie może mieć wpływu na ich dalsze życie. A co jeśli chłopiec chce być dziewczynką, rodzice się na to zgodzą, a potem znów zechce być chłopcem? Paranoja!