Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak bawicie/ bawiłyście się z waszym maluchem gdy miał 3 miesiące?

Data utworzenia : 2014-07-11 13:51 | Ostatni komentarz 2014-12-29 22:02

BeMam

5385 Odsłony
15 Komentarze

Nie ukrywam, że to dla mnie bardzo ważny temat i sporo o tym ostatnio piszę na moim blogu. Czasem najprostsze zabawy, które mogą wydawać nam się niepotrzebne i głupie, wpłyną na istotne zmiany rozwojowe u naszego malucha. I właśnie ten czas, który spędzamy bezinteresownie z naszym dzieckiem, to inwestycja w jego przyszłość. Dlatego z czystej ciekawości, chciałam się zapytać, jak się z waszymi malutkimi dziećmi bawicie/ bawiłyście. Pozdrawiam, Maja BeMam

2014-12-29 22:02

Ja w tym czasie dużo śpiewałam, dużo mówiłam do niego, robiłam słodkie minki. Bawiliśmy się w gimnastykę np. robiliśmy rowerek nóżkami. Pokazywałam synkowi różne kolorowe, mięciutkie zabawki.

2014-12-29 18:53

A nasz jeszcze nie czai akuku..

2014-12-29 16:41

zabawy typu sroczka kaszkę warzyła sa dla dzieci znacznie starszych...mój synek ciagle ładuje rączki do buźki i jest to wrecz niemozliwe by sie z nim w en sposób bawic...my jednak zjadamy brzuszek, robimy samolocik, podnosimy do góry, pozwalamy skakac na nóżkach co dziecko bardzo kocha, odbicie w lustrze tez jest dla niego bardzo ciekawe, zabawy w a kuku tez kocha w szczególnosci z pieluszka jak zakrywam mu buźkę to sam się odkrywa...zblizamy sie do niego i odsuwamy , zjadamy nóżki rączki, zabawiamy grzechotkami i gryzaczkami, spiewamy piosenki ....duzo tego :)

2014-12-26 22:16

Synek jak miał 3 miesiące lubił bawić się pluszową gąsienicą. To była przez dłuższy czas jedyna jego zabawka. Innymi nie chciał się bawić. Była też mata edukacyjna, która również bardzo go ciekawiła. I my również zawieszaliśmy tam różne zabawki. Maluszek zawsze z ciekawoscia się na nie przyglądał. Maluszek też bardzo interesował się naszymi rączkami.

2014-12-26 18:42

My z maluchem "bawimy" się w caluski - całuję po policzkach, szyjce łapkach, brzusiu i stópkach mówiąc co całuję-Tobiś się non stop śmieje Robimy "duży, duży"- przeciągam rękami powoli od główki, po stópki. Lubi "grać w łapki"- swoimi rękmi delikatnie, w róznej kolejności "udezam" w jego rączki. Uprawiamy też fitness , gimnastykę z rączkami i nóżkami, którą także baardzo lubi a mama idzie w tany przy esce z bobasm na rękach, to tez jest uciecha. Dużo radości daje małemu też zabawa na macie z regularnie zmienianymi zabawkami (nie tymi oryginalnymi co można dokupić do maty, tylko sami wymyślamy co by tu można było przyczepić do pałąka- ot balinik, grzechotkę, piłeczkę..) oczywiście "bawimy się" maskotkami, grzechotkami. A no i zabawa przed lustrem w poznawanie nowego kolegi. Też przesadne robienie przeze mnie róznych mim na długo zajmuje małego

2014-10-07 16:05

ZABAWY OD 3 - 6 MIESIĄCA * możesz delikatnie zginać na przemian nóżki dziecka udajac jazde na rowerku *mów do nie tak czesto, jak czesto jest to mozliwe. informuj co robisz *przygotuj kilka malych przezroczystych plastikowych butelek. napełnij je óżnymi przedmiotami i mocno zakrec.np ziarnami kawy, ryzu,kamykami,koralikami itp. pokaz dziecku jak potrzasasz pojemnikiem i ze zawartosc butelek mize sie przesuwac raz szybko raz wolno * kiedy maluch lezy zblizaj powoli misia , mówiąc powoli '' idzie , idzie powoli misio pysio do (imie dziecka) zaraz zrobi cmok w tym momencie dotknij malucha pyszczkiem misia a później pozwul mu go złapac *kładz grzechotki i inne latwe do uchwycenia zabawki przed lezacym na brzuszku maluchem zachecaj go do chwytania *wez dziecko na kolana i zmien sie w terenowy samochod , przedzierajacy sie przez bezdroza informuj o stanie nawierzchni piachy- kolysz go lagodnie , kamienie - lkkie podskoki *wez dziecko na rece delikatnie opuszczaj w dol i unos do gory *posadz dziecko na kolanach i chwyc je pod paszki ''podskakuj'' lekko kolanami w gore i w dol recytujac znany wierszyk jedzie, jedzie pan pan na koniku sam sam za nim jedzie chlop chlop na koniku hop hop jedzie jedzie ba-ba i z konika spa-da *usiadz na podlodze , podeprzyj dziecko chwytajac je pod paszki , powiedz ze za chwile poleci samolotem glosno odlicz raz,dwa,trzy i na trzy zacznij unosic je do gory na wyprostowanych rekach a sama poloz sie na plecy *zatencz z dzieckiem wypowiadajac wierszyk tancowaly dwa michaly jeden duzy drugi male jak ten duzy zaczal krazyc to ten maly nie mogl zdarzyc *sroczka kaszke wazyla * kosi kosi lapki * przygotuj sobie kilka przedmiotow syszke, kamyk, kubeczek czy talerzyk itp. wez jeden z nich do reki i powiedz dziecku jak sie nazywa do czego sluzy z czego jest zrobiony itd. nastepnie podaj przedmiot dziecku aby samo moglo go obejrzec powtorz nazwe przedmiotu i jego zastosowanie z pozostalymi przedmiotami tak samo *posadz dziecko na kolanach na stole poloz kilka malych przedmiotow , zachecaj by dziecko po nie siegalo i odkladalo z powrotem na stol

2014-07-12 15:42

Niezawodna tetra i nie ma, nie ma - jest. Teraz Viki sama inicjuje zabawę w akuku (ma 10 miesiecy) ;)

2014-07-12 12:20

My tez bawilismy sie jak dziewczyny powyzej. Do tego duzonlaskotani i pieedzioszkow na brzuszku.