Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Pierwsze urodziny dziecka

Data utworzenia : 2013-02-09 12:25 | Ostatni komentarz 2020-07-18 00:25

Iwona

29061 Odsłony
500 Komentarze

Jak przygotować się do pierwszych urodzinek maluszka? Jaki tort wybrać? Co kupić? Kogo zaprosić? ----- Proud Mommy (2013-08-06 23:12) Roczek, czyli pierwsze urodziny Dziewczyny, jak wyglądały pierwsze urodziny Waszych dzieci? Albo jak planujecie je przygotować? Podzielcie się pomysłami!

2013-08-07 16:44

mamunia, a czy mogłabyś mi podrzucić przepis na torcik? :)

2013-08-07 15:34

Hej my mieliśmy torcik śmietanowy z cukierni,teraz mam bardzo dobry przepis na masę i na ostatnie uroczystości sama piekę torty.Nie są tak piękne jak te z cukierni bo chociaż z plastyki jestem dobra to dekorować tortów nie cierpię ale w smaku jest dużo dużo lepszy no i wiadomo co do niego daję.Tak,że Emilci zamierzam również sama upiec. Urodzinki oczywiście w gronie najbliższej rodziny czyli my dziadkowie i nasze rodzeństwo.No i tutaj u nas z miejscem też krucho bo samego rodzeństwa mam siedmioro:)Tak,że nasze rodzeństwo z partnerami ,nasi rodzice ,my i już jest 25 osób:)Jakoś się jak zwykle pomieścimy.W lokalu takich imprez nie robię bo wiadomo są to koszta nie małe.Na roczku Julii mieliśmy trochę balonów ale nie za dużo bo miejsca na to nie było,urodziny dzieci obchodzimy bezalkoholowo do torcika był tylko szampan ,a dla starszych dzieci szampan bezalkoholowy bo wiadomo dzieci lubią takie atrakcje.W sumie wydaje mi się ,że nie ma co przesadzać bo dziecko i tak nie będzie pamiętało czy będzie pięknie udekorowane czy nie.Teraz moja starsza córka jest już na tyle duża,że bardzo przeżywa i cieszy się z przygotowań do urodzin tak ,że teraz przykładam się do tego dużo bardziej niż jak była malutka.Jak widzę jej radość z przygotowań,balonów czy z torta sama bardzo się cieszę jak była mniejsza to cała oprawa przyjęcia była dla niej nie ważna liczyło się tylko,że ktoś do niej przyszedł i że będzie się z nią bawić:) Drugie zdjęcie to torcik,który ostatnio upiekłam na urodzinki mężusia,niestety dekoracja mi nie wyszła przez co się zdenerwowałam hehe ale w smaku był super: to najważniejsze)

2013-08-07 14:59

U mnie był tort w kształcie pszczółki mai.jak znajdę później foto to wstawię.

2013-08-07 14:47

haha, no faktycznie za miesiąc, a nie za rok ;p Ten tort spędza mi sen z powiek, bo z jednej strony chciałabym, żeby był w kształcie czegoś, co kojarzy się z dzieckiem, a nie taki zwyczajny okrągły. Z drugiej jednak strony tort może zrobić moja mama, ale ona nie będzie wymyślała kształtów. No i gdzie ten roczek zrobić to też nie lada wyzwanie, bo na naszych 40m2 ciężko pomieścić nawet te 12 osób przy jednym stole, chyba że właśnie zrobi się stół szwedzki

2013-08-07 10:15

Daria u nas mało brakowało skończyło by się podobnie jak i u ciebie. Małej zorganizowaliśmy urodziny dla najbliższego grona, czyli my (rodzice) dziadkowie i chrześni, mając małe mieszkanie nie wyobrażam sobie spraszania dużej ilości gości a tym bardziej wynajmowania sali w lokalu. wielkiej organizacji nie było miało być na słodko tort ciasto kawa jakieś karkersy jednak teściowa przywiozła pierogi i flaki i w sumie nie potrzebnie bo wiekszość została. wszystko wygladało nie co inaczej niz na normalnych spotkaniu rodzinnym mianowicie zorganizowaliśmy z mężem coś ala stół szwecki tak aby mała mogła swobodnie biegać po pokoju i nie zrobić sobie krzywdy w końcu to jej dzień;) wielkiej dekoracji również nie było jedynie dużo balonów ;)

2013-08-07 09:49

Hehe Proud Mommy może za miesiąc:) U nas był tort pszczółka maja,który upiekła ciocia z cukierni:),baloniki a reszta to dla dorosłych. Kurcze i żałuję że nie wyprawiłam córce super pierwszych urodzinek,naprawdę. A to wszystko za sprawą teściowej która zawsze wszystko musi obgadać i skrytykować.

2013-08-06 23:14

Moje dziecię już za miesiąc będzie obchodziło swoje pierwsze urodziny i na razie jestem do tyłu z przygotowaniami. Na pewno będzie torcik, ale kto się zajmie jego wykonaniem i jak będzie on wyglądał, tego nie wiem. Przyznam, że póki co to nie bardzo wiem, w co włożyć ręce i to mnie przeraża ;o A chwilę wcześniej urządzam jeszcze swoje urodziny...

2013-02-22 13:25

Niestety nie mogę powiedzieć na swoim przykładzie ponieważ mój synek kończy 3 miesiące, ale za to mamy dużą rodzinę. Myślę, że nie ma co przesadzać z przyjęciem urodzinowym dla rocznego dziecka. Zaproś najbliższe osoby, te która Twoja kruszynka zna, bo to dla jej wygody i komfortu, chyba nie chcesz aby zamiast cieszyć się i uśmiechać będzie marudna i płaczliwa? hmmm a co do prezentu... przeważnie mama dziecka robiła składkę np po 50 zł i tym sposobem zamiast tuzina niepotrzebnych i mało efektownych prezentów dostawał jedną ale za to lepszą i jakościowo i przydatniejszą. Na przykład chłopiec lubił traktory więc dostał takiego wypasionego "pach-pacha":) Myślę, że choć troszkę pomogłam. Pozdrawiam