Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

przedłużanie drzemki dziennej

Data utworzenia : 2014-04-07 14:18 | Ostatni komentarz 2014-04-17 12:40

Marta-1987

5279 Odsłony
14 Komentarze

Mamy wielki problem z drzemkami dziennymi. Moja córka ma 4,5 mca i śpi w ciągu dnia trzy razy po pół godz do 40 min. Wstaje i nie umie ponownie zasnąć a widać ze jest zmęczona bo trze nadal oczy ziewa tuli się do poduszki. Jak jej pomóc i ile czasu dziecko w tym wieku powinno spać. W nocy spi od około 20 do 7 z trzema przerwami bo budzi się na jedzenie ponieważ w ciągu dnia je mało i nie wiem jak ja zachęcić aby jadła częściej w dzien. W nocy również budzi się jak jej wypadnie smoczek. PROSZE o pomoc

2014-04-13 15:02

By móc cokolwiek napisać, musiałam sięgnąć do organizera, w którym notowałam pory i ilości mleka wraz z porami drzemek. I tak, na wiek podobny do Twojego maluszka, Marto, moja córka miała 2-3 drzemki po 30-40 min. Bywało, że i ona wstawała taka niedospana, ale nie byłam w stanie zmusić ją do ponownego uśnięcia, by zachować ciąg drzemki. Może powinnaś spróbować zabierać dziecko na podwórko, dzieci zazwyczaj lepiej i dłużej sypiają na świeżym powietrzu. Ewentualnie jak znasz godziny drzemek, to staraj się jak najbardziej 'zmęczyć' córkę - może wtedy będzie dłużej spała. Co do spania z dzieckiem w łóżku, no to są różne opinie. Moja córka miała okresy, gdy spała z nami. Widać miała taką potrzebę, bo tylko tak była w stanie przespać noc. Potem bez problemu przenieśliśmy ją do jej łóżeczka. Ciężko więc stwierdzić, jak będzie lepiej u Was. Z reguły mówi się, by nie przyzwyczajać dziecka do spania w łóżku rodziców.

2014-04-13 10:58

U mnie (dziecko 7 miesięcy) są trzy drzemki w dzień. ok 10:00- 40 min, ok 13:00- 40 min i ok 16:00- 40 min, ale zdarza się faktycznie, że jak dziecko przyśnie na dłużej na jednej z drzemek np na spacerku (w domu śpi krócej) to wtedy te drzemki są dwie. Na upartego mogłabym też kombinować przeciągać czas, by spał dłużej ale 2 razy, ale maluch niepotrzebnie by się męczył i był rozdrażniony, więc mi jego rytm odpowiada. Wszyscy odradzają spanie we własnym łóżku na ogól, ale ja czasem jak mały uśnie odkładam go do mojego łózka, by potem przez sen na leżąco go nakarmić piersią (opowiadałam na innym forum, że mały pije mi ładnie mleko z piersi tylko przez sen inaczej wszystko go rozprasza) Tak więc jeśli mały chwyci pierś i popije na pół śpiący mleczko to bardzo często jeszcze dosypia kolejne 40 minut:) Jest to więc jakiś sposób, ale właśnie dla mam karmiących piersią, które czasem pozwalają pospać z mamusiami:) Jeśli jednak dziecko ładnie usypia w łóżeczku to lepiej nie psuć tego przyzwyczajenia i postarać się przedłużyć drzemkę właśnie na spacerze lub zaopatrzyć się w bieguny do łóżeczka, zmieniające łóżeczko w kołyskę i kiedy dziecko się już wybudza, pokołysać, a możliwe, że zaśnie ponownie;) Co do jedzenia to istnieje opinia, żeby dziecku faktycznie dawać więcej jedzenia w dzień, żeby lepiej spało w nocy, ale nie wiem jak mała jest karmiona. Jeśli butelką to można spróbować zagęszczać mleko kleikiem skoro faktycznie mało je w dzień ale to i tak nie da gwarancji, czy mała nie zbudzi się 3 razy w nocy, bo 4,5 miesiąca to jeszcze mała niunia:) Co do smoczka to widać malutka przyzwyczaiła się mieć go w buzi podczas snu, a powinna go mieć tylko do usypiania lub ewentualnie jak się przebudzi i powinno się jej go zabrać jak już dość mocno uśnie. Trzeba by było przemęczyć się kilka dni, żeby zmienić ten nawyk.

2014-04-12 21:29

Witaj :) Ja ci powiem że u nas z drzemkami było prawie tak samo i właśnie w tym czasie postanowiłam małej z trzech drzemek zrobić dwie . Było lepiej i mała spała dłużej . Bo dziecko z tygodnia na tydzień śpi coraz mniej bo coraz więcej je interesuje a w tym wieku przeważnie tak jest . Jak mała 8 miesięcy przeszło to z tych dwóch drzemek zrobiła się już tylko jedna :P Teraz mała ma prawie rok, dalej jest ta jedna drzemka z tym ze przeważnie trwa właśnie 30-40 min i raz na tydzień może się zdarzy że jakieś 2 godziny , a ostatnio to całkowicie wypadła heh :) Więc spróbuj jej też tak na dwie zmienić , myślę ze powinno pomoc :)

2014-04-07 17:49

Marta u mnie syn spał jeszcze krócej 15-20 min i widać było że chce spać ale zarazem nie dal się już drugi raz, w ciągu dnia jak się przebudził, uśpić. Teraz ma 2 drzemki nieraz zdarzy mu się że 3 ale jedna jest minimum godzinna. I zgadzam się z Silje nie przyzwyczajaj dziecka do swojego łóżka, aj wiem wygodniej jest czasem z dzieckiem w łóżku niż siedzieć nad łóżeczkiem, ale później nie będzie chciało Ci spać w łóżeczku. ja miałam taki problem z synkiem, że jak się budził jak ząbki mu dokuczały to brałam go do łóżka, a teraz nie chce mi w ogóle spać w łóżeczku. I ile musi być płaczu żeby wreszcie padł i się poddał na sen w łóżeczku.

2014-04-07 17:26

Martuś tutaj masz temat z takim problemem jak twój http://lovi.pl/pl/forum/6/2079/1 Od siebie ci dam radę - nie przyzwyczajaj jej do spania w twoim łóżku. Moja córka w wieku twojej jak była to też miała kłopoty z zasypianiem, bo świat jest ciekawszy. Staraj się jak najwięcej jej pokazywać, opowiadać o wszystkim co was otacza. Z jedzeniem nie wiem czy coś ugrasz, karmisz piersią? Bo może spróbuj na noc podać małej do mleka kaszkę, może lepiej pośpi w nocy. Z dziennymi drzemkami to już tak jest, że będzie ich coraz mniej i krótsze. Moja propozycja jest taka, spróbują ją troszkę przeciągnąć, co dzień drzemka o 10-15 minut później. Po jakimś czasie zmniejszy się ich ilość, ale prawdopodobnie wydłuży czas spania.

2014-04-07 14:53

w ciągu dnia nie zjada równych porcji, ilości sa bardzo rozbieżne. Pierwsze mleczko pije dopiero ok 8..00- ok 50 ml, kolejny ok 11.30- 12.00- 80-100 ml, 16.00- 80 ml, 18.00- 180 ml, 20.00- 120 ml, 24.00- 100ml, 2.00-3.00- 100ml.Dziecko śpi samo w łóżeczku po prostu je odkładam głaszcze po głowie i ona zasypia. Czy lepiej by spała jakby spała ze mną w łózku