Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

MOLESTOWANIE

Data utworzenia : 2014-04-01 16:44 | Ostatni komentarz 2014-09-21 22:02

konto usunięte

6780 Odsłony
30 Komentarze

Co to jest molestowanie seksualne ? Jak rozmawiać o ZŁYM dotyku ? Nie bede wiele pisała na ten temat ..pownieważ to od was chce sie na ten temat duzo dowiedziec . Czy o takich rzeczach wiecie tylko z TV a może dotkęło to kogoś bliskiego ?

2014-04-02 14:35

Ja dzięki Bogu też nie ..nawet nie słyszałam aby cos takiego działo sie w moje rodzinie ..ale np mojej przyjaciolki z gimnazjum siostra byla przez swojego dziadka ` kochana najbardziej ` ...Pewnego razu dziadziuś nawet na ryby zabrał niespełna 6 letnią N. Okazało się pozniej , że dziadziuś wciąż dawał N.buzi w usta ...dziadek został odseparowany od dziewczyn dopiero jak mama małej N. zobaczyła , że jej córeczka jest kąpana przez swojego dziadzie . Czy dochodzilo do dramatyczniejszych scen ? nie wiem , bo nie wnikałam , nikt mi nie opowiadał .

2014-04-02 12:27

Ja nie miałam styczności z takimi sytuacjami. Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić.

2014-04-02 10:59

Mraczek gdyby każdy myślał tak jak Ty , świat byłby naprawde fajny , ale niestety ...są potwory na tym świecie i myślę , że trzeba z dzieckiem rozmawiac , budowac zaufanie ..pokazywac , ze jest sie ich podpora , wsparciem a nie wrogiem .. Mnie porusza temat ,ktory dotyczy ksiezy ..przeciez coraz czesciej i coraz glosniej o tym mówią

2014-04-02 10:47

Myślę że to jest strasznie wrażliwy temat i raczej kochający rodzic jest w stanie zauważyć zmiany w zachowaniu swojego dziecka i starać się do niego dotrzeć i pomóc gdyby taka sytuacja gdzieś miał miejsce. Choć ja nie wyobrażam sobie jak można krzywdzić dziecko czy to swoje czy to obce. Dla mnie wszystkie dzieci sa takie same i potrzebują wsparcia, miłości i opieki kochających rodziców i opiekunów.

2014-04-02 10:38

Tylko i wyłacznie dzieci. Ja juz odpowiedziałam sobie na pytanie dlaczego dzieci boja sie mówić o złym dotyku czesto jako rodzic wpadamy w zlosc , kiedy maluch nabroi, obawiajac sie naszej gwaltownej reakcji, dziecko ukrywa przykre wydarzenia przed nami , zamiast sie nimi podzielic . Także aby zachowac zdrowe relacje z dzieckiem , należy budowac zaufanie juz od samego poczatku ..Pokazywac , że Tobie jako matce może powiedziec o wszystkim , ze bardzo Ci zalezy na jego szczesciu i szczerosci . Aby wyjasnic czym jest ten ZŁY DOTYK , nalezy najpierw dziecko nauczyc czym jest sfera intymnosci.W jaki sposob uczyc tych najmlodszych? Podczas codziennej kapieli , wyznaczajac im wlasna gabke , recznik , bielizne , ktorej używa tylko On /Ona . Z czasem nalezy tez wyjasnic dziecku ze tego co jest ponizej pepka nie ma prawa nikt bez jego zgody dotykac ..Pokazywac maluchowi w jaki sposob rodzic go sprawnie myje . Jesli kiedykolwiek robilby to kto inny i w sposob jaki budzi jego niepokój , nalezy o tym powiedziec . Kiedy dziecko osiagnie wiek , ze bedzie sam w stanie sie umyc w miejscach intymnych , nikt inny nie ma prawa go dotykac . Należy także dziecku wyjasnic , że nikt nie może go zastraszyc ..jesli osoba znecajaca sie nad nim powie , ze zrobi mu krzywde , ze komus powie i wszyscy beda sie smiac , ze przez paplanie takich rzeczy nie bedzie mial przyjaciol,ze rodzine straci ..należy o tym takze powiedziec .

2014-04-01 22:11

Monika masz na myśli molestowanie dzieci czy molestowanie ogólnie, szeroko pojęte? Osobiście nie miałam z tym styczności ani w rodzinie ani wśród znajomych, więc temat znam tylko z tv, gazet, radia i sieci. Myślę, że jeśli zachodzi takie podejrzenie iż dziecko lub ktoś inny jest molestowany, należy spróbować o tym z nim porozmawiać powoli i rozważnie. Na pewno do dziecka trzeba będzie tu podejść w specjalny sposób w zależności od jego wieku.