Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Gdy dziecko bije się po głowie

Data utworzenia : 2014-03-23 20:31 | Ostatni komentarz 2014-04-02 21:49

Proud Mommy

37921 Odsłony
15 Komentarze

Od jakichś 2 tygodni moja półtoraroczna córka bije się po głowie. Czasem robi to otwartą dłonią, czasem pięścią. Raz nawet widziałam, że robi to zabawką. Zazwyczaj, gdy zobaczy, że to widzę, robi smutną minę i daje głowę do całowania. Bywa jednak i tak, że wcale nie smutnieje, a uderza się jeszcze mocniej, co mnie przeraża. Spędzam z córką całe dnie i ma mnie praktycznie na wyłączność, bo moja uwaga skupia się na razie tylko na jej osobie. Daję jej dużo czułości w postaci gestów i słów. Zastanawiam się, co będzie, gdy za niecałe trzy miesiące do naszego familijnego grona dołączy kolejne dziecko. Czy to możliwe, by córka czując, że niedługo nie będzie jedynaczką, pragnęła w ten sposób jeszcze bardziej zwrócić na siebie uwagę? I jak jej ewentualnie wytłumaczyć, że nawet gdy będzie z nami jej siostrzyczka, to my, rodzice, nie przestaniemy jej kochać?

2014-03-25 09:31

zobaczylam watek i od razu tu wskoczyłam ...słuchaj mój mały nie spodziewa sie rodzenstwa nie jest zazdrosny o inne dzieci ...bije sie po glowie jak cos jest nie po jego mysli ...tez mnie to martwi , zla troche jestem bo jestesmy w gronie rodziny czy znajomych a on zaczyna sie trzaskac po glowie ...zaraz przeczytam artykuł :)

2014-03-24 23:24

Przeczytałam taki artykuł, całkiem ciekawy. Może w tym rzecz... http://www.janetlansbury.com/2012/09/biting-hitting-kicking-and-other-challenging-toddler-behavior/

2014-03-24 11:43

Wiesz, to jeszcze 3 mce, reakcja na siostrzyczke powinno byc dobrze, nie zniechecaj sie, chociaz slyszalam,ze dziewczynki sa ciut bardziej zazdrosne niz chlopcy, ale za to slyszalam,ze gorzej jak maja juz 3 latka :) u mnie synek mial 23miesiace, akurat jak przyszlam do domu to mial dokladnie tyle :) teraz jest tqk,ze jak karmie i usypiam malego to starszy jest cichutko jak makiem zasial, nawet nie pisnie :) wiec dzieci do wszystkiego da sie przygotowac... Jestem tylko ciekawa jak z tym biciem po glowie, co napisze pani ekspert...

2014-03-24 06:59

Skończyła 1,5 roku na początku czerwca, więc jak dojdzie siostrzyczka, to będzie miała 21 miesięcy.

2014-03-24 01:07

Etam, rozumie doskonale:) a za 3 mce to juz w ogole... Jedno co moge powiedziec to moj maly bardzo dobrze zrpzumial mame,ze bedzie dzidzius i mama bedzie karmic i przytulac itp. ale nie sadzil ze jego tatus i babcie tez beda nosic i przytulac braciszka :) tak jakby oni byli tylko dla niego... Ale nie robil krzywdy dzidziusiowi... A dokladnie marysia ma 1.5 roku? Kiedy konczy 2? Ja urodzilam 7 czerwca a starszy synek 13 lipca konczyl 2 latka...moze mala na poczatq bedzie troszke o pozostalych zazdrosna ale jej to szybko minie :) wiadomo,ze trzeba bedzie z nia uwazac przy malenstwu :) co do tego bicia po glowie to jak czesto? Ile razy dziennie? A moze zdarzaja sie dni ze tak nie robi?

2014-03-23 22:26

Codziennie bawimy się bobasem, rozmawiamy o siostrzyczce. M. dotyka brzucha, przytula się, głaszcze i całuje. Ale miewa momenty złości, gdy uderza w brzuch. Potrafi tak zrobić, gdy mąż przytula się do brzucha. Na bobasie pokazuję M. jak to będzie, gdy siostrzyczka do nas dołączy, no ale ona ma 1,5 roku i boję się, że może nie zrozumieć tego w takim stopniu, jakbym ja chciała. A może się mylę. Sama nie wiem...

2014-03-23 21:14

Karolcia, nie wiem czy to po prostu nie taki etap... Moj synek rzucal wszedzie glowa, skakal i rzucal glowa o poduszke... A jak tlumaczysz Marysi,ze bedzie siostrzyczka? Jak ona reaguje? Ja w ciazy to troche przyzwyczajalam sebastianka do tego,ze bedzie maly braciszek i mamusia bedzie troche zajeta... I moze to dziwnie zabrzmi ale "pomagalo" mi przymusowe lezenie w lozku czy szpitalu bo on w tym czasie zostal z babciami, wujkami czy tatusiem i wiedzial,ze mamusia robi to zeby dzidzius byl zdrowy... No i ja do poludnia bylam w domu ale popoludniu pracowalam w prywatnych szkolach wiec maly byl przyzwyczajony do innych... Co ci moge polecic to na pewno rozmowe i wiecej a nawet duzo wiecej mow o siostrzyczce w brzuszku, pozwalaj jej dotkac brzuszka, dac buziaka na dobranoc... Moze ona wyczuwa ze za chwile bedzie malenstwo w domku, ze juz w centrum uwagi nie bedzie .. mowilas ze kupilas jej nowe lozko, moze na nia tak zmiany wplywaja... Wierz mi lub nie,ale moj braciszka nie mogl sie doczekac, mimo,ze nie mial 2 latek jeszcze to pomagal mi w domou i szybko "dorosl" do roli starszego brata :) a aqrat to,ze jest mala roznica wieku to lepiej, bo mala szybko sie przyzwyczai do tego,ze czesc uwagi mamusi zabiera siostrzyczka :)