Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

siadanie z pozycji leżącej

Data utworzenia : 2014-03-20 09:05 | Ostatni komentarz 2015-08-09 21:35

konto usunięte

6833 Odsłony
36 Komentarze

Pani ekspert, mam takie pytanie bo troche sie niepokoje... Moj synek 7go marca skonczyl 9 mcy, wydaje mi sie,ze jest normalnie rozwijajacym sie niemowleciem,ale... Sam nie siada, jak lezy to trzeba go podniesc, chyba,ze ma pod glowa poduszke to wtedy pokombinuje i usiadzie... Sam siedzi pewnie a jak siedzi to zaraz chce wstac, w lozeczku lapie za szczebelki i wstaje, na brzuchu buja sie i chodzi do tylu, ale zbytnio raczkowac nie chce, bardziej chce chodzic, skacze jak go sie bierze za raczki i przebiera nozkami... Wazy 10kg i ma ok.80cm dlugosci...martwie sie, bo moje poerwsze dziecko to juz na tym etapie latal po calej podlodze, chodzil sam przy meblach itd. Wiem,ze kazde dziecko jest inne wiec pytam czy tak moze byc czy powinnam sie wybrac do lekarza... Poza rozwojem ruchowym opisanym przeze mnie tp bardzo ladnie mnie wola "mama" a jak chce jesc to wola "mama am", tate tez umie zawolac... Prosze o odpowiedz..

2014-03-20 14:42

No tylko wagi piorkowej nie ma :p no,ale uspokoilyscie mnie troche... Bo wiecie jak denerwujace jest gadanie innych, maly w chodaku zasuwa a siadac nie chce :/ no i tak jak mowie jak siedzi to wstaje...

2014-03-20 13:06

U nas też z siadaniem było słabo, a z siedzenie już lepiej. Lekarka stwierdziła, że problem leży w wiotkości dziecka - wzrost wysoki, waga piórkowa, przez co kręgosłup jakby nie wyrabiał, w sensie nie miał jak udźwignąć naszej panny "tyczki" :P Poza tym jest kwestia jeszcze tego, że synek Ci usiądzie jak już będzie biegał, tak jak napisała Kussia. Nie zawsze dziecko przechodzi każdy etap rozwoju i nie zawsze robi to w takiej kolejności jak podają podręczniki. Tak było z moim bratem - długo nie siedział, a za to chodził.

2014-03-20 09:35

Carol pocieszę cię :) moja starsza córka też nie chciała sama siadać. Posadzona siedziała ale sama nie siadała, ba! nawet nie próbowała. Usiadła pierwszy raz sama w wieku chyba 9 miesięcy a za kilka dni wstała i zaczęła chodzić trzymając się mebli. Mając roczek biegała już całkiem nieźle :) aa i zapomniałam dodać, że raczkować też nie chciała Są dzieci, które omijają pewne etapy w rozwoju albo zdobywają nowe umiejętności w innej kolejności niż rówieśnicy.

2014-03-20 09:06

Zapomnialam dodac,ze on gdyby jeden dzien wczesniej sie urodzil to bylby wczesniakiem, mialam termin na 28go czerwca a urodzil sie 7go przez cc, bo nie mogl wyjsc naturalnie...