Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

siadanie z pozycji leżącej

Data utworzenia : 2014-03-20 09:05 | Ostatni komentarz 2015-08-09 21:35

konto usunięte

6848 Odsłony
36 Komentarze

Pani ekspert, mam takie pytanie bo troche sie niepokoje... Moj synek 7go marca skonczyl 9 mcy, wydaje mi sie,ze jest normalnie rozwijajacym sie niemowleciem,ale... Sam nie siada, jak lezy to trzeba go podniesc, chyba,ze ma pod glowa poduszke to wtedy pokombinuje i usiadzie... Sam siedzi pewnie a jak siedzi to zaraz chce wstac, w lozeczku lapie za szczebelki i wstaje, na brzuchu buja sie i chodzi do tylu, ale zbytnio raczkowac nie chce, bardziej chce chodzic, skacze jak go sie bierze za raczki i przebiera nozkami... Wazy 10kg i ma ok.80cm dlugosci...martwie sie, bo moje poerwsze dziecko to juz na tym etapie latal po calej podlodze, chodzil sam przy meblach itd. Wiem,ze kazde dziecko jest inne wiec pytam czy tak moze byc czy powinnam sie wybrac do lekarza... Poza rozwojem ruchowym opisanym przeze mnie tp bardzo ladnie mnie wola "mama" a jak chce jesc to wola "mama am", tate tez umie zawolac... Prosze o odpowiedz..

2015-08-09 21:35

Halina skąd ja to znam mała szaleje na ziemi turlanie Jej się spodobało ... a co do siedzenia to ostatnio na spacerze zrobiła bunt bo zamiast leżeć to chciała siedzieć i wszystko widzieć eh... te dzieciaki :)

2015-08-09 15:46

siadanie to etap kolejny ale u każdego dzieciaka po swojemu nie ma co porównywać syn miał inaczej teraz córcia zabiera się do siadania tyle że spodobało się turlanie no w łóżeczku mało miejsca więc coraz częściej jest na podłodze na grubym kocu i fajnie patrzeć jak błyskawicznie z brzuszka na plecy się przewraca.. hi hi - no a siadanie to na razie początki - biorę za rączki siada ale nic na siłę ... pewnie za chwilę będzie chciała sama siedzieć jest coraz silniejsza ..

2015-08-06 16:19

Moja córka opanowała siadanie z pozycji na brzucha jakieś 1,5 tygodnia temu, uczyniła to niezwykle niespostrzeżenie...ja byłam odwrócona do niej plecami gdy ona leżała na brzuchu, a gdy się odwróciłam już siedziała. Teraz robi to naprzemiennie, leży i po chwili siada..znów leży..dużo rotacji, dużo przemieszczania się jednym słowem rehabilitacja sama w sobie :)

2014-04-03 21:58

No wiesz jakby sie uprzec to wcale nie tak daleko :) zapraszam na weekend :) moja tez juz 9 kilo przekoczyla, to wiesz podobna kategoria :)

2014-04-03 21:54

No tak, a to maly trzepok jest, ja nie mam sily czasem go utrzymac, wierci sie :p a 10kg wazy wiec jest co ponosic... Te... Za daleko mieszkasz a bysmy na plac zabaw wyszly :) aaa no i co do siadania a wlazciwie stania, ten jak sobie wstanie czy usiadzie to skacze, szczesliwy jak nie wiem co :p a starszy braciszek jak go w obroty bierze "no juz juz... Ide do ciebie... Pomoge ci" itp.

2014-04-03 21:39

Haha :) no cooo :p wazne, ze w ogole siada ;)

2014-04-03 21:26

Ejjj no bo moga roznie, ale w koncu qrka maly bedzie mial zaraz 10 mcy wiec wez no mi nie dogryzaj co :p bo ja nie wiem kiedy powinny dzieci siadac :D tzn.wtedy kiedy siadaja chyba hehe sama zobaczysz jak bedziesz miec drugie, ze odnosnik tez bedzie :)

2014-04-03 21:23

Że tak powiem, nie panikuj :D Chyba czasu za dużo masz ostatnio kochana :) Sama mówisz, że dzieci różnie się rozwijają, a za chwilę wkręcasz sobie jakieś głupoty :D Ojjjj Karolaaaaa ;)