Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

zbyt szybki rozwój

Data utworzenia : 2014-02-19 13:36 | Ostatni komentarz 2015-08-03 12:36

Melonowa89

6656 Odsłony
41 Komentarze

witajcie mój synek 27 lutego skonczy 3 miesiące. jak miał niecałe 3 tyg trzymał sztywno główkę, pózniej podnosił się za rączki teraz nie chce za długo leżeć chce siedzieć i stara się podnosić na nóżki czy to nie za wcześnie? pozdrawiamy :) na zdjęciu miał niecałe 3 tyg :)

2015-08-03 12:36

Dokładnie dziecko powinno się rozwijać swoim tokiem w miarę swoich możliwości

2015-08-02 09:10

mój mały był silnym dzieckiem i tez położna bardzo była zaskoczona że tak sztywno już trzyma i unosi główkę a to się przyczyniło do tego że nie bardzo chciał raczkować a przy siadaniu już chciał wstawać i unosił pupę, więc go nie hamowałam rozwijał się swoim torem

2015-07-28 00:07

No to ja pisalam o tym ze wymuszanie pozycji nieadekwatnej jest "zabronione". Nikt za to nie pojdzie siedziec ale tak sie nie powinno robic

2015-07-27 23:05

Jeśli dziecko wszystko robi samo bez pomocy to jest ok. Nie należy dziecku pomagać, bo w ten sposób możemy go nauczyć jakiejś niewłaściwej pozycji, możemy mu zrobić krzywdę. Dziecko musi mieć wytrzymałe mięśnie, bo bez nich nie da razdy wykonać rzecze, które robi. Jeśli ma mięśnie dostatecznie wytrzymałe to nie ma co dziecka ogranoczać i zabraniać robienia mu określonych czynności. Jeśli jednak coś niepokoi rodziców to zawsze warto udać się do lekarza i sprawdzić czy dziecko nie ma wzmożonego napięcia mięśniowego.

2015-07-27 20:45

Nie mówię o dziecku 2miesięcznym, gdzieś tam w podświadomości wierzę w to, że są racjonalnie myślące mamy, które pomimo wyrywania się dziecka do siadania nie sadzają go lecz jedynie układają w wyższej pozycji leżącej.

2015-07-27 13:35

Kilo wlasnie mowie o takim sadzaniu na sile, to ze dziecko okazuje rozwijac sie szybciej nie znaczy ze trzeba go szybciej uczyc sadzac. Nikt za tokarac nie bedzie, wiec jak chcesz mozesz uczycsiadac dziecka w wieku 2msc

2015-07-27 13:18

no tak ale jak 2 miesięczne dziecko się "podnosi" do siadania i mama je łapie za rączki żeby siedziało to nie jest ok. Ja bym wtedy pierwsze co pomyślała czy dziecko nie ma problemów z napięciem i takiemu dziecku nie pozwoliłabym się podciągać do siadu

2015-07-27 11:25

xaniab a przez kogo jest to zabronione? Są pewne wahadełka względem rozwoju dziecka, ale to kwestia indywidualna jedno dziecko szybciej się rozwija drugie wolniej..nie ma reguły, lecz dla mnie nie ma co hamować rozwoju dziecka, ważne by podchodzić racjonalnie i nic na siłę np. nie sadzać na siłę.