Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Raczkowanie a chodzenie

Data utworzenia : 2013-01-23 22:14 | Ostatni komentarz 2015-10-09 13:10

Maria.Z

27100 Odsłony
184 Komentarze

Podobno, gdy maluch zacznie raczkować to póżniej wstaje na nóżki, czy to u was sie sprawdziło?

2015-10-09 13:10

Ja mam dla córki takie nakolanniki. Pozyczylam je od bratowej też w okresie letnim, ale nie tyle ze względu na ciepło, co dlatego, że Ania bardzo się rozjeżdżała przy raczkowaniu. Nakolanniki okazały się za wąskie i ją mocno uciskały, mimo że moja córa to chudzinka i w tamtym okresie miała nawet lekką niedowagę. Szukałam rajstopek z absami na kolankach, ale dopiero teraz na jesień wracają do sprzedaży, także dziewczyny możecie sobie kupić za wczasy na zapas;)

2015-10-09 10:53

A co do raczkowania wiedziałyście że jest coś takiego jak nakolanniki do raczkowania? Przypadkowo odkryłam wczoraj na allegro. Bawełniane jak rajstopy, tyle że nie na całe nogi a jedynie na kolana. http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-bab-1-3-0907&buyNew=1&a_mask[127789][1]=1&search_scope=category-11764&string=nakolanniki Syn raczkowała akurat w okresie letnim i jak w domu któregoś razu pobawiłam się z nim w ganianego na czworakach po płytkach, to od razu poszłam ubrać sobie leginsy a synkowi też takie spodenki by zasłaniały kolana i dopiero wtedy bawiliśmy się dalej. I nie chodzi mi o obtłuczenia, że twardo czy że siniaki, a - zimno. Jestem mega ciepłolubna i bardzo mi źle było na tych płytkach. A tak to może bym kupiła takie nakolanniki (koszt niewielki), a może nie :) W każdym bądź razie dzielę się odkryciem :)

2015-10-07 14:33

U nas się to raczej nie sprawdziło. Mała zaczęła chodzić jak miała 8,5. Dwa dni po starcie na czworakach stanęła na nóżkach i powolutku stawiała pierwsze kroczki trzymając się mebli. Jak miała nie całe 13 miesięcy to zaczęła chodzić.

2015-10-05 21:10

Czworakowanie to ważny etap w rozwoju ruchowym dziecka. Czasami zdarza się, że te dzieci, które od razu zaczęły chodzić wracają do raczkowania. Tak czy inaczej to dla nich ważne i nie należy nic przyspieszać. Dziecko trzeba wspierać w osiaganiu kolejnych etapów, stymulować jego rozwój, zachęcać do aktywności, ale nie należy nic robić "za dziecko" :-)

2015-09-21 09:23

Każe dziecko rozwija się indywidualnie także nie ma co panikować że robi coś później niż inne dzieci a jeśli mamy jakieś wątpliwości zawsze możemy doradzić się pediatry.

2015-09-20 23:53

dobrze roxi że nie chciałaś nic przyspieszać dzieciaki same wiedzą kiedy ich czas nastaje na siedzenie, raczkowanie, chodzenie więc nie ma się czym przejmować tylko obserwować malucha

2015-09-19 21:17

Synek po raz pierwszy stanął gdy skończył 9 miesięcy. W tej chwili śmiga przy meblach, a przy wszelakim wszystkim co może przysuwać (np krzesła, pudła, kartony)to namiętnie. Trzymany za jedną rączką czy dwie też. Puszcza się i stoi sam, ale chodzić sam nie próbuje mimo, ze idzie wzdłuż ściany (podpierając się), bo tak woli - na stojąco, no chyba że się śpieszy to raczkuje.

2015-09-19 13:26

Mój synek nauczył się raczkować, a właściwie to nasz piesek go tego nauczył. Razem z pieskiem bawił się piłką i nagle ta piłeczka uciekła kawałek dalej. Mały stanął w pozycji do raczkowania i zaczął iść.