Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Obuwie dla roczniaka

Data utworzenia : 2014-02-05 12:56 | Ostatni komentarz 2015-02-27 20:56

Ginger

4542 Odsłony
7 Komentarze

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie obuwia dla maluszka. Mój syneczek zaczyna już chodzić jednak nadal za ręce. W rodzinie słyszę podpowiedzi, ze powinnam korzystac z ciepłej pogody i wyjść z nim na spacer, wyjąć go z wózka i dać pochodzić. Do tego jednak potrzeba bucików a mi się wydaje , że to za wcześnie jeszcze na sztywne buty do chodzenia po dworze. Kapciuszki po domku ma. Jednak nie wyjmowałam go jeszcze na dworze z wózka aby chodził. Nie wiem jak rozwiązać ten problem bo z jednej strony presja rodziny a z drugiej moja nieświadomość kiedy dziecko powinno zacząć już chodzić w butach - czy podczas stawiania pierwszych kroków czy dopiero jak samo pewnie chodzi, bez trzymanki.

2015-02-27 20:56

Befado maja dobre buciki tyle ze usztywniane. Powolutku mozesz zaczac dziecku ubierac takie buty:)

2015-02-27 16:58

Też miałam z tym problem synek ma juz 14mc a chodzi od 12mc i tydzien:-P i ciężko było w zimowych miał jedne od cioci to odrazi ściągał i nie było szans żeby w nich uchodził, mam takie po kostkę z adidasa bo dostałam od chłopaka siostry o w nich jest miękka podeszwa a wkladka jest ciut wieksza niż stopka synka, z poczatku nie dalam rady ich wlozyc do konca az sie Udalo i nawet w nich chodzi ale czasem sie przewroci ale to raczej nie przez buty, mam tez takie adidaski z nike dostalismy od siostry, i w nich to chyba najlepiej chodzi:-] ale jest Zima to ich nie zakladam chyba ze jedziemy do rodziny a w domu chodzi w skarpetusiach:-P

2015-02-27 13:34

Moja rehabilitantka jak tylko moja córa zaczęła stawać na nóżki poleciła nam zakupić sztywne butki i na chwile codziennie zakładać jej by się do butków przyzwyczajała. Jednak nie były to butki typowo do chodzenia na zewnątrz tylko takie sztywniejsze butki domowe. Można takie zakupić w firmach zetpol lub befado, mają fajne butki i rozmiar od 18. Wydaje mi się, że nie ma sensu za wcześnie dziecka "wypuszczać" z wózka by sobie pochodziło zwłaszcza, że bezsensownie kupimy butki i założy je 3 razy.

2014-02-06 11:01

Ginger wydaje mi się,że spokojnie możesz poczekać z zakupem butów do wiosny bo dziecku,które stawia dopiero swoje pierwsze kroki buty troszkę przeszkadzają.Szczególnie w tym okresie butów zimowych.Piszę tak z obserwacji mojej Emilki.W domu chodzi w skarpetach frote antypoślizgowych i do niedawna po domku nawet butów nie chciała.Gdy jej ubrałam pochodziła trochę i zaraz pokazywała by ściągnąć.Tak samo było z butami zimowymi,mimo iż zakupiłam porządne buty z miękką podeszwą,lekkie z wyższej półki na początku miała duży problem by w nich chodzić,jak w skarpetach chodziłą bardzo dobrze tak w butach miał problem. Teraz już chodzenie opanowała do perfekcji i już buty nie sprawiają jej problemu nawet te zimowe,w których umie chodzić teraz bardzo szybko chodzi już sama 3 miesiące.Taki maluszek,który chodzi tylko za trzymane rączki nie musi jeszcze spacerować na dworze.W butach nie czuje tak dobrze podłoża jak w skarpetach więc nierówne podłoże i buty na nogach mogą sprawiać mu trudności,buty zimowe to jakby nie było większy wydatek,a zima powoli się kończy prawie do wiosny nauczy się sam chodzić i kupicie półbuciki:)

2014-02-05 18:33

Witam, Nie jestem ortopedą ani fizjoterapeutą lecz psychologiem, więc pytanie z nieco innej branży niż moja. Postaram się może trochę podpowiem. Buciki dobierane dla dziecka powinny mieć mięciutką podeszwę i tym dobrze się kierować kupując buciki - można je zgiąć i zobaczyć jak but pracuje. Powinny też dobrze przylegać do nóżki. W jakim wieku jest synek? a na jakim etapie jest ta nauka chodzenia? Niektórzy specjaliści sugerują aby w domu, jesli nie ma takiej potrzeby, zaleceń od lekarza to nie zakładać dziecku kapciuszków i aby dziecko chodziło na bosaka. Myślę, że z punktu widzenia psychologicznego taki spacer może być motywujący dla dziecka bo takie chodzenie z mamą po dworku (choć jeszcze nie do końca samodzielnie) może być bardzo zachęcające. Warto pamiętać aby dbać o granicę, bo zaaferowane chodzeniem dziecko może się buntować przy powrocie do wózeczka. Jeśli na początku będziemy tego pilnować, taki buntujący się maluch szybko nauczy się, że jest czas na wspólny spacer i czas na bycie w wózeczku. Tyle ode mnie :) Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2014-02-05 14:24

Widziałam to wszystko, nawet napisałam tam, ale tu jednak odpowiada ekspert i może powie coś więcej w tym temacie :) Ale dziękuję za linki :)

2014-02-05 14:05

na temat bucików http://lovi.pl/pl/forum/6/1158/1 http://lovi.pl/pl/forum/6/1270/1 http://lovi.pl/pl/forum/13/470/1 mam nadzieję że to wystarczy ;)