Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

co zrobić żeby dziecko nie biło po twarzy

Data utworzenia : 2014-01-03 22:51 | Ostatni komentarz 2015-02-26 23:28

Konto usunięte

20788 Odsłony
21 Komentarze

Kolezanki, mam ogromny problem z moja 14 miesieczna coreczka od 2 tygodni moze dluzej bije raczka po twarzy. Zwracamy jej uwage ze nie wolno, ze to boli, ze to nie jest zabawa. Nie wiemy juz co mamy robic.

2014-01-08 16:08

Monia i ja skłaniam się ku buntowi dwulatka. Moje dziecię, prawie 18 miesięczne, też w chwilach złości bije się po buzi albo po głowie. Albo tak jak mamabasia pisała stara się zwrócić w ten sposób na siebie uwagę.

2014-01-07 12:03

Dziękuję za odpowiedz;) wprowadzamy nowe metody, troche jej sie to nie podoba jak łapię jej raczke i raczka masujemy brzuszek. Wiem ze to potrwa ale będziemy próbować o efektach napisze.

2014-01-06 13:55

Witam, Dzieci w tym wieku słabo się jeszcze komunikują. Dużo komunikatów przekazują w sposób niewerbalny – jeśli nie chcą jakieś rzeczy to mogą ją odpychać czy rzucać. Tak też czasami dzieje się z jedzeniem. Powody dla których dzieci mogą uderzać rodzica mogą być bardzo różne i nie koniecznie wynikać z tego, że taki sposób porozumiewania się jest w domu. Często wynika to z tego co napisałam wcześniej. Dzieci w tym wieku też nie radzą sobie z okazywaniem złości. Warto nazywać to uczucie kiedy się pojawi i pomagać dziecku sobie z nim radzić. Należy mówić tonem zdecydowanym, że takie zachowanie nam się nie podoba i że to boli. Takie tłumaczenie może trwać wiele, wiele razy zanim przyniesie skutek. Ok. 15-18 miesiąca mogą pojawić się u dziecka zachowania wynikające z buntu dwulatka. To też w pewnym stopniu mogły by tłumaczyć takie zachowanie. Jest także metoda przekierowania uwagi to znaczy, żeby swoją ręką zatrzymać uderzającą rękę dziecka, wziąć ją i np. poklepać ją po brzuszku dziecka. Chodzi o to aby zmienić sposób myślenia dziecka, zmienić kierunek jego działania. Zwykle takie zachowanie wywołuje zdziwienie, śmiech czasami i początkowo złość ale ona stopniowo coraz szybciej mija. Mogło być tak, że dziecko zauważyło jak tak zachowywało się inne dziecko i taki był powód pojawienia się takiego zachowania u dziecka. Serdecznie pozdrawiam Marta Cholewińska-Dacka

2014-01-04 11:14

Przejdzie jej, dzieci mają różne okresy w życiu. Takie maleństwo jeszcze nie rozumie, że to jest nieładnie. Podejrzewam, że dla niej to raczej nowe odkrycie, 14-miesięczne dziecko zaczyna coraz więcej rozumieć, może sprawdza czy za każdym razem jak się uderzy to boli? Dzieci odkrywają świat empirystycznie, moim zdaniem powinno się im na to pozwolić, o ile nie robią krzywdy sobie i innym. Ale jeśli boisz się o córkę, to dalej jej tłumacz, że nie wolno, mów, że mama i tata tak przecież nie robią. Może w końcu załapie :) Powodzenia.

2014-01-04 10:29

monia_0309 moja córeczka ma 18 miesięcy i też czasami się po twarzy i główce ale robi to żeby zwrócić na siebie uwagę często robi tak jak jesteśmy zajęci swoimi sprawami ja na to nie reaguję bo wtedy ona jeszcze mocniej bije się po twarzy i główce