Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Dziecko nie chce się przytulać

Data utworzenia : 2013-12-02 16:43 | Ostatni komentarz 2023-07-02 09:19

SamantKa

30702 Odsłony
107 Komentarze

Kasjan ma prawie 4 miesiące. Urodziłam go przez cesarskie cięcie. Zauważyłam, że od urodzenia nie chce się przytulać.. Dopiero teraz do mnie tak porządnie dotarło, bo jest już na tyle silny i duży, że w momencie przytulania np. gdy leży odpycha mnie nogami i rękami.. Gdy próbuję go położyć spać, muszę trzymać go za rękę, gdy leży obok, bo na rękach przytulony czy właśnie nawet obok, płacze i się szarpie. Uwielbia być noszony ale teraz już tylko w pozycji pionowej i z tym nie ma większego problemu ale gdy tylko go obejmuje zaczyna płakać.. Myślę, że w tym też może tkwić to, że nie karmię go z piersi, ponieważ również bardzo mocno mnie kopał, gdy go przystawiałam. Bardzo przykro mi jest z tego powodu.. Czy mogę to jakoś zmienić, skoro do teraz nie mogłam go do takiej bliskości przekonać?

2013-12-03 10:36

moja córeczka bardzo lubi się przytulać;) nie tylko do mnie ale i całej rodziny;) lubi też być brana na rączki;) a mój siostrzeniec Szymon też nigdy nie lubił się przytulać, nawet nie lubił jak ktoś go brał na ręce może dziewczynki są bardziej delikatne i dla tego bardziej się przytulają ;) Samantka Kasjan na pewno nie robi tego specjacja, i nie rezygnuj z przytulania , bo przytulanie ma znaczenie ;)

2013-12-03 08:46

mój synek też nie bardzo lubi się przytulać ale to dlatego że jest bardzo ruchliwy. Wszystko go interesuje. Ma on 6 miesięcy i jest on wszędzie mimo że nie potrafi jeszcze raczkowac

2013-12-02 20:56

Samantko... To ze nie karmisz prosto z piersi nie ma nic do rzeczy, a moj synek tez tak robi,ze jak ciagnie z piersi to piastke tak mi wbija w piers,ze az czasem siniaka mam, ale nie znaczy to,ze nie chce sie przytulac... Moj to wrecz uwielbia sie przytulic do piersi, nawet ze smoczkiem w buzi, wtedy zasypia... Moze u ciebie nie chodzi o to,ze nie chce sie przytulac a po prostu zaczynaja sie wyzynac zabki i tak reaguje? Nie wiem... Ja to bym go przytulala przy kazdej okazji, nawet jakby mialo to oznaczac bujanie przy usypianiu itp. Mojego czasem tak usypiam,ale najszybciej u mnie zasnie i jest najspokojniejszy... Nie stresuj sie, jestes dobra mama, wiesz co dla niego najlepsze i starasz sie jak mozesz :)) jesli chodzi o karmienie prosto z piersi to mozesz go tego naucYc, ale to juz ostatni gwizdek na to .. Jak bedzie starszy to juz go nie nauczysz...