Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Dziecko nie chce się przytulać

Data utworzenia : 2013-12-02 16:43 | Ostatni komentarz 2023-07-02 09:19

SamantKa

30679 Odsłony
107 Komentarze

Kasjan ma prawie 4 miesiące. Urodziłam go przez cesarskie cięcie. Zauważyłam, że od urodzenia nie chce się przytulać.. Dopiero teraz do mnie tak porządnie dotarło, bo jest już na tyle silny i duży, że w momencie przytulania np. gdy leży odpycha mnie nogami i rękami.. Gdy próbuję go położyć spać, muszę trzymać go za rękę, gdy leży obok, bo na rękach przytulony czy właśnie nawet obok, płacze i się szarpie. Uwielbia być noszony ale teraz już tylko w pozycji pionowej i z tym nie ma większego problemu ale gdy tylko go obejmuje zaczyna płakać.. Myślę, że w tym też może tkwić to, że nie karmię go z piersi, ponieważ również bardzo mocno mnie kopał, gdy go przystawiałam. Bardzo przykro mi jest z tego powodu.. Czy mogę to jakoś zmienić, skoro do teraz nie mogłam go do takiej bliskości przekonać?

2023-07-02 09:19

U mnie syn tylko czasami ma fazę na "mame". Chociaż jak jest w pobliżu ulubiona ciocia z wujkiem to rodziców może nie być:p

2023-06-26 08:03

Zgadzam sie , mój syn tez tylko mama mama i jeden i drugi to czasem zwariować można . Jednak oni bardzo chętnie się przytulają 

2023-06-26 08:02

To prawda bo bywa uciążliwe gdy dziecko sobie nas szczególnie upodobał. Ja mam przewalone bo zawsze musi być tylko mama mama mama do spania mama do żłobka. Mama do kąpania i czasami po prostu nawet jak jestem zmęczona to mój partner nie może mi pomóc bo córka sobie wybiera że musi być mama. Nieraz weekend chciałabym pospać dłużej nie mama musi wstać do żłobka mama musi ubrać i zaprowadzić No to jest męczące 

2023-06-26 07:59

Okazuj dziecku miłość i ucz go miłości, a zobaczysz, że kiedyś mu sie to zmieni. Niektóre dzieci od małego nie lubią czułości, ale są momenty, że i one potrzebują się wtulić. 

2022-09-26 16:09

Mój syn jest strasznie ze mną związany i tulić się musi do spania potrzebuje tego to normalne. Ale ostatnio nawet budzi się w nocy by go tulić i wsiąść do siebie do łóżka

2022-09-26 12:52

później ciężko by było nawet gdzieś wyjść ci samej

2022-09-24 11:44

Też jestem zdania że chyba nieco lepiej jeśli dziecko aż tak nie chce się przytulać niż jakby mogło nie schodzić z kolan mamy. Wszystko co w nadmiarze to jest niedobre. 

2022-09-23 10:21

dokładnie taka trochę przylepa by była