Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak dorosnę zostanę ...

Data utworzenia : 2013-10-01 14:10 | Ostatni komentarz 2014-03-22 22:05

konto usunięte

4862 Odsłony
11 Komentarze

No właśnie ! Drogie mamy na pewno nie raz zastanawiałyście sie nad tym kim będzie wasze dziecko jak dorośnie. A czy planujecie zapisać ( lub już zapisalyscie) swoją pociechę na zajęcia np piłki nożnej , nauki gry na fortepianie , francuski czy zajęcia taneczne? Czy chcecie je jakoś naprowadzić by ułatwić mu w znalezieniu "swojej" drogi?

2013-10-01 22:53

Nic na siłę przede wszystkim :) Nie można narzucać dziecku czegoś, czego samo nie chce, co nie sprawia mu przyjemności. Ważne żeby dziecko wspierać, nawet gdy wydaje nam się że jego hobby jest nudne itp.

2013-10-01 22:46

Najgorzej jak sie inni wtrącają. I dają " dobre rady" gdzie dziecko zapisać. Wielu rodziców rywalizuje miedzy sobą, który np syn mądrzejszy, ładniejszy, szybszy czy zna wiecej języków. I własne dla swoich ambicji chcą zapisywać dzieci na zajęcia dodatkowe. Ale są i tacy, którzy pragną by ich dziecko sie rozwijało i widząc jak w małym człowieku rodzi sie pasja chcą pomoc mu ja rozwijać i pielęgnować.

2013-10-01 22:39

U mnie wszyscy już planują życie mojemu maluszkowi, lecz my z partnerem zgodnie twierdzimy, że będzie tym, kim sam będzie chciał i we wszystkim będziemy go wspierać z całych sił. Jeżeli nawet zapragnie brać dział w skokach narciarskich, czy uprawiać żużel - będę mu to umożliwiać ale najważniejsze dla mnie to to, aby sam tego chciał.