Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Stawanie na paluszkach i krzywe stawianie stóp

Data utworzenia : 2019-03-05 20:41 | Ostatni komentarz 2019-05-23 00:42

AgataS1990

1894 Odsłony
20 Komentarze

Witajcie Drogie Mamy, Moja jedenastomiesięczna córka jest na etapie stawania przy wszystkich meblach. Robi to naprawdę zwinnie i sprawnie, jednak bardzo krzywo stawia stópki, wywija do zewnątrz i staje zazwyczaj na paluszkach jak baletnica. Wiem, że na początku dziecko może różnie stawiać stopy i chodzić na paluszkach, tak też stwierdziła doktor, ale zastanawiam się czy jednak nie powinnam tego skonsultować ze specjalistą. Dzieci znajomych stawiają w porównaniu do niej naprawdę zgrabne kroczki. Jak to było u Was?

2019-03-06 08:15

Ja bym nagrała maluszka w samej pieluszce jak to robi i wybrała się do fizjoterapeuty. W samej pieluszce bo wtedy fizjo widzi całe nogi nie tylko stopy. No i bez skarpetek oczywiście, gole stopki. Ogólnie każde dziecko powinno miec konsultacje z fizjoterapeuta przy każdym etapie rozwoju. Obracanie się, raczkowanie z siadaniem, później chodzenie :) Trzeba to kontrolować

2019-03-05 22:52

Mam sporo nagrań. Wybieramy się na szczepienie pod koniec tego miesiąca, to jeszcze raz pokaże doktor i zobaczymy co powie. Kasiu, a szybko pomogło to zaklejanie? Długo to trwało? Co do obuwia, to podobno najzdrowiej zakładać dopiero, gdy dziecko już pewnie stawia stopy, na wcześniejszym etapie najlepiej, gdy ma gołą stopę, więc na tę chwilę nie męczę jej bucikami.

2019-03-05 21:58

Uważam, że to minie z czasem :) Myślę, że należy dać czas dziecku dojść do wprawy w nauce chodzenia. Oczywiście my rodzice pamiętajmy o dobiorze dobrych i odpowiednich bucików dla dziecka, bo to jest bardzo ważne. Niestosowne obuwie może wyrządzić wiele problemów również w późniejszym czasie. Pozwalajmy też dziecku chodzić boso, pomoże to uniknąć problemu płaskostopii. Myślę, ze Twoje dzidzi jest jeszcze na dość wczesnym etapie nauki stawiania pierwszych kroków i niedługo dojdzie do wprawy i będzie wszystko dobrze, dlatego póki co nie ma się zbytnio co martwić. Ja wstrzymałabym się jeszcze i obserwowała efekty ze 3 miesiące. Natomiast jeżeli jednak jesteś bardzo zaniepokojona tym faktem to najlepiej bedzie skonsultować to ze specjalistą.

2019-03-05 21:56

Agata jeśli się na prawdę martwisz to ja bym jednak skonsultowała to z ortopedą bądź fizjoterapeutą. Moja córka też jedną nóżkę stawiała krzywo i fizjo zaklejała je tejpami. Szczerze Ci powiem, że ja bym poszła bo zawsze to będzie możliwa wcześniejsza reakcją a ja wyznaję zasadę, że lepiej dwa razy sprawdzić i o jeden raz za dużo niż coś przeoczyć. Tylko powiem Ci z doświadczenia, że lepiej nagraj córkę jak chodzi w domu bo u specjalisty może być różnie.