Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Stawanie na paluszkach i krzywe stawianie stóp

Data utworzenia : 2019-03-05 20:41 | Ostatni komentarz 2019-05-23 00:42

AgataS1990

1893 Odsłony
20 Komentarze

Witajcie Drogie Mamy, Moja jedenastomiesięczna córka jest na etapie stawania przy wszystkich meblach. Robi to naprawdę zwinnie i sprawnie, jednak bardzo krzywo stawia stópki, wywija do zewnątrz i staje zazwyczaj na paluszkach jak baletnica. Wiem, że na początku dziecko może różnie stawiać stopy i chodzić na paluszkach, tak też stwierdziła doktor, ale zastanawiam się czy jednak nie powinnam tego skonsultować ze specjalistą. Dzieci znajomych stawiają w porównaniu do niej naprawdę zgrabne kroczki. Jak to było u Was?

2019-05-23 00:42

Ja skonsultowała bym to ze specjalistą i kupiła jej utwardzane buty z wysokim stanem

Konto usunięte

2019-05-21 21:27

Agatko, jak u Was jest z postępami? Byliście u fizjo?

2019-05-17 22:33

Tak to u nas wygląda...

2019-05-17 22:31

U nas od wczoraj na stópkach taśmy do tapingu... a jak u Was byłyście u fizjo?

2019-05-17 15:18

Ja skontaktowała bym to ze specjalistą. Dzieciom które zaczynają stawać zalecane są buty z twardą podeszwą

2019-05-13 21:38

Jeśli coś Cię niepokoi to ja bym wybrała się do specjalisty, tym bardziej, że jeśli coś jest faktycznie nie tak, to 'lepiej zdusić to w zarodku'. Moja córeczka jeszcze nie chodzi i dopiero zaczyna nieśmiało wstawać, jesteśmy pod opieką w związku z asymetrią i 'słabym centrum', ale fizjo już zauważyła, że ma tendencję do koślawienia stópek i pokazała jak mamy je masować, żeby aktywizować i rozciągnąć mięśnie stópek.

2019-03-25 12:32

Witam, Ja uważam, że warto się wybrać do fizjoterapeuty, który rozwieje wszystkie twoje wątpliwości AgataS1990. Jeśli zdarza się dziecku stawać na paluszkach to jest ok, ale jeśli robi to często to warto to skonsultować. Powodów może być kilka od emocji po potrzebę podniesienia napięcia mięśniowego w nóżkach. Może to również wynikać z nadwrażliwości dotykowej w obrębie stóp i chęci zmniejszenia punktu podporu z podłożem. Nie widząc i nie znając dziecka trudno powiedzieć jaki może być tego powód. Te dziwne ustawianie stópki też może ustąpić z czasem a może się utrzymać. Przy nauce chodzenia faktycznie jest tak, że dzieciaki wybierają sobie różne sposoby, które z czasem doskonalenia danej umiejętności też się zmieniają. Jeśli jednak jeden sposób dominuje i budzi to niepokój to warto się skonsultować. Korygowanie takich rzeczy u małych dzieciaczków przebiega dość szybko i sprawnie bo to bardzo plastyczny materiał do pracy, że tak je nazwę ;) pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2019-03-16 13:17

Agata poczytaj opinie o różnych fizjo. Moja fizjo sama powiedziała, ze ona nie widzi potrzeby żebym do niej przychodziła wiec nie każdy naciąga. Jeśli nie chcesz do fizjo to ja bym nie szła do innego pediatry tylko do ortopedy to jego dziedzina wiec niech on oceni jak Lilianka stawia nóżki i czy jest to poprawne.