Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Niemowlę u logopedy

Data utworzenia : 2018-06-20 10:45 | Ostatni komentarz 2018-06-29 14:29

Redakcja LOVI

712 Odsłony
6 Komentarze

Rozwój mowy to proces, który rozpoczyna się w wieku niemowlęcym, dlatego na konsultacje do logopedy warto udać się z dzieckiem, zanim zacznie mówić. Dowiedz się, czego dotyczy i jak wygląda wizyta u logopedy z noworodkiem.

2018-06-29 14:29

fajny artykuł , tez nie brałam nigdy pod uwagę wizyt niemowlaka u logopedy, no ale człowiek się uczy całe życie he he LadyPinka - zawsze człowiek się stara wybierać najlepszych specjalistów dla dzieci, ale jak ich nie ma to się korzysta z tego co się ma w danym rejonie wiadomo, bo też nie każdego stać by gnać kawał drogi do kogoś....moje zdanie ogólnie to jest takie że lekarze dziecięcy powinni być naprawdę z powołania -powinni mieć podejście do nich i być dla nich, a kto tego nie ma to nie powinien wcale się pchać na taki zawód by ino kasę zgarniać to nie o to chodzi..... moja pierwsza córka szybko zaczęła mówić - już po roczku ładnie wymawiałą słowa pojedyncze i zaraz po nich szybko zaczęła składać zdania więc o logopedzie nie trzeba było myśleć tym bardziej że wymowę ma bardzo czystą - czasem jakiś wyraz przekręci a i nadal jest " mafefka" a nie marchewka ;))) ale to taki pojedynczy szczegół. ale za to druga 13 miesięcy i tak cały czas sobie coś tam marudzi pod nosem po swojemu - mama tata baba jak jej wyjdzie ;)) ale też póki co daję jej jeszcze czas...

2018-06-29 10:02

A dla dzieciaczków bez większych problemów logopedycznych na starcie doskonałym ćwiczeniem aparatu mowy jest ssanie piersi lub dobrej jakości butelki (takiej, przy której trzeba się trochę natrudzić, jak przy piersi) oraz jedzenie: próbowanie różnych faktur i konsystencji, gryzienie, przeżuwanie, przesuwanie pokarmu językiem czy odklejanie za jego pomocą przyklejonych np. na podniebieniu fragmentów jedzonka, oblizywanie się, itp. Nie ma większego znaczenia czy dziecko ma już zęby czy nie - dziąsła są na tyle twarde, że poradzą sobie z większością pokarmów. Warto tylko dla własnego spokoju przypomnieć sobie schemat postępowania w przypadku zakrztuszenia czy zadławienia dziecka (choć zwykle wystarczające jest ułożenie dziecka nieco główką w dół i pozwolenie mu na swobodne odkaszlnięcie).

2018-06-29 09:56

Ja tylko dodam od siebie, że warto bardzo starannie wybrać logopedę, do którego planujemy się udać. Koniecznie musi być to osoba, która ma doświadczenie z niemowlętami i cały czas z nimi pracuje. Trzeba pamiętać, że ktoś, kto zajmuje się głownie wadami wymowy u dzieci w wieku szkolnym czy różnorakimi afazjami osób starszych może mieć problem z właściwym zdiagnozowaniem i ewentualnie z terapią takiego maluszka.

2018-06-29 09:05

Jesteście niesamowici... Wczoraj zgłębiałam temat, a dziś na Lovi już artykuł na ten temat. Marysia ma cofniętą rzuchwę. Wiem, że jest to często kwestia fizjologiczna i wada może zniknąć do 6 miesiąca. Niemniej jednak mamy problem z chwytaniem piersi i ssaniem dlatego mam zamiar pokazać córkę logopedzie. Są odpowiednie masaże buźki, które mogą pomóc - logopeda jest pomocny nie tylko przy korygowaniu możliwości aparatu mowy u starszaka.

2018-06-23 11:34

Ja sądzę, że jeśli nic nie budzi naszego niepokoju, lekarz pediatra podczas wizyt, ocenia wszystko prawidłowo, to chyba jednak nie musimy się umawiać do logopedy z takim niemowlaczkiem. My mamy książkową terapię od urodzenia, bo czytamy codziennie. Malutka, to uwielbia. Dużo "rozmawiamy" od samego początku, więc caly czas słychać w domu wesołe głużenie :-)

2018-06-20 10:52

W sumie szczerze mowiac to nawet nie pomyslalam ze z niemowlakiem chodzi sie do logopedy. Jak na razie to moje dzieciaczki nie wykazują ze jest cos nie halo. Filipek ma prawie 2 latka i juz od dawna mowi pojedyncze słowa. Nazywa każdego po imieniu a nas wiadomo mama tata babcia dziadek. Czasem jak go za duzo zmuszamy do mówienia to skraca sobie np zamiast powiedzieć "Kadia"- Klaudia mowi "Ka" na mojego brata mowi "Łałał" - Rafał "Łał". Zdań jeszcze nie ogarnia ale mysle ze i na to przyjdzie czas. Chyba ze zdaniami można nazwać to jego chińskie słownictwo gdzie nie wiadomo co on chce nam powiedzieć.