Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

ADHD nie istnieje?

Data utworzenia : 2013-06-23 11:13 | Ostatni komentarz 2021-04-19 10:32

mamunia

6384 Odsłony
13 Komentarze

Ostatnio natknęłam się na artykuł w którym stwierdza się,że ADHD jest fikcyjnie wymyślona chorobą.Nie tak dawno bowiem psychiatra który opisał chorobę przed śmiercią wyznał,ze ta choroba jest fikcją. http://wsumie.pl/lifestyle/63065-szok-adhd-nie-istnieje Jeżeli to jest prawda to jestem bardzo ciekawa jaki wpływ będą mieć na dzieci leki ,którymi są faszerowane.Bowiem dzieci ze stwierdzonym ADHD kierowano na leczenie psychoterapeutyczne lub farmakologiczne. Teraz w około jak dzieci nieposłuszne i nadpobudliwe ciągle słychać pewnie ma ADHD,moi znajomi fatalne zachowanie syna również tłumaczą tą "chorobą" często mówią jemu wolno on ma ADHD.... Drodzy rodzice co myślicie na ten temat?

2021-04-19 10:32

bardzo mi sie ta odpowiedz podobala dziekuje mi tez ona w jakims stopniu pozwolila szerzej oczy otworztc

2021-04-18 09:00

Witam,

W klasyfikacji chorób psychicznych, którą specjaliści posługują sie w Polsce ICD-10 znajduje się nadpobudliwość psychoruchowa, z deficytami uwagi lub bez. Takie diagnozy są stawiane i dzieci mają takie trudności to jest fakt. 

Słowo ADHD chyba trochę za bardzo weszło do naszego codziennego słownika i jest używane potocznie np. wiercisz się jakbyś miał ADHD itp. Jeśli dziecko ma diagnozę, że ma ADHD to rodzic dostaje od specjalisty wkazania jak z dzieckiem postępować, na co zwracać uwagę, jak mu pomagać. 

Świadomy i rozważny rodzic nie będzie machał ręką na nie właściwe zachowania dziecka, pozwalał na nie tłumacząc że ma ADHD. Będzi wiedział jak na nie zaregować i jak pomóc dziecku.

 

pozdrawiam serdecznie,

Marta Cholewińska-Dacka

 

 

2021-03-22 22:03

pewnie jeszcze zależy w jakim stopniu ma tą chorobę 

2021-03-22 10:41

ADHD pewnie jest koleżank isyn dostaje leki na to. Jest bardzo inteligentny, ale nie umie usiedzieć w klasie 

2021-03-22 09:42

Mama byc zgadzam się z tą wypowiedzią w 100 % jako nauczyciel ☺

2021-03-21 22:33

Teraz często dzieci mają jakieś opinie, choroby wystawione  

2021-03-21 11:31

Moim zdaniem adhd istnieje ale prościej to przypisac każdemu nieposlusznemu i nadpobudliwemu dziecku niż skupic się na wychowaniu i tłumaczeniu tego co wolno a co nie i jakie sa granice. Podobne ostatnimi czasy zauważyłam jest z dysleksją prościej przypisac ja dziecku niż skupić sie na tym aby nauczyć dziecko zasad czytania pisania itp bo nie każdemu przychodzi to z równą łatwością.  Oczywiście nie ma co wkładać wszystkich do jednego worka bo niektórzy naprawde maja takie cos natomiast wiele dzieci i rodziców bierze to za dobry pretekst dla wygody

2013-07-06 21:16

ADHD istnieje, ale dziś wszystko łatwiej jest zrzucić na chorobę niż błąd rodzica dlatego wiele dzieci nie mających ADHD ma je stweirdzone. tak samo z dys-chorobami. wiele dzieci w domu nie ma dyscypliny (nie mówię tu o biciu itp. ale o zwyczajnym nie pozwalaniu na wszystko) i potem w szkole są pyskate, nieznośne, biegają, nie usiedzą w miejscu - bo nie słuchają się nauczycieli tak jak i nie słuchają się rodziców. ale łatwiej jest rodzicowi zrobić papierek na ADHD niż przyznać się do porażki. nie zawsze tak jest ale z doświadczenia wiem, że często tak to własnie wygląda.