Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Czy to już ząbek?

Data utworzenia : 2017-08-13 19:47 | Ostatni komentarz 2021-04-19 22:21

aleksandraajk

5140 Odsłony
52 Komentarze

Zauważyłam od kilku dni taką białą kropeczke na dziąsle u mojego maluszka. Na pewno to nie plesniawka. Wygląda mi na ząbek ale nie mam pewności z 2 powodów - maluszek za kilka dni kończy dopiero 3 miesiące i wygląda mi to że ten ząbek to 2 a nie jedynka. Czy to możliwe żeby najpierw rosła dwójka i to tak szybko? Maluszek nie jest jakoś marudny ani się nie ślini chyba. Wrzucam zdjęcie może podpowiecie czy to ząbek.

2017-08-16 14:03

Na plesniawke nie wygląda mi . Mój syn miał identyczne dwie kropki właśnie tak samo wyglądające i to byly perły epsteina znikły samoistnie. Ale może dla pewności lepiej pokaż to pediatrze :)

2017-08-15 20:47

aleksandraajk a skąd pewność, że to nie pleśniawka?

2017-08-15 19:36

Mnie rowniez nie wyglada to na zabek, ale wlasnie jak plesniawka, ale skoro jestes pewna ze to nie to to moze po prostu podejdz do lekarza wtedy nie bedziesz musiala sie martwic :)

2017-08-15 13:38

To nie jest ząbek a przynajmniej na zdjęciu nie wygląda. Wg mnie to jest perła epsteina bardzo popularne wśród niemowląt :)

2017-08-15 00:09

Cos zdjecie niee chce mi si wyświetlić wiec nie widze, a dotykalam palcem czy jest lekko ostre? Moze dop sie przebijac a na 3mc rzadko lomu komu wychodza ale się zdarza u mojej szwagierki synka wlasnie wyszedł pod koniec 3mc a i drugiej corka ma 9mc a jeszcze zadnego zabka nie ma...tak samo kolejność zabkow czaswm jest inna niz powinna;) u mojego synka pierwszy wyszedl z dolu a drugi z góry dwujka;-)

2017-08-14 22:34

Ząbkowanie u dzieci to jest jedna wielka nie wiadoma:) Jest przyjety schemat, jak ząbki ZAZWYCZAJ sie pojawiają ale jest mnostwo dzieci u których zabki pojawiaja sie w innej kolejnosci lub na różnych etapach rozwoju. Olu obserwuj co sie dalej bedzie dzialo z tą plamka :) moze to falszywy alarm i to tylko pleśniawka? Wtedy powinnas odwiedzic swojego lekarza, dostaniesz receptę na Nystatyne lub podobny specyfik i wszystko zniknie w oka mgnieniu ;)

2017-08-14 22:17

Wg mnie to nie jest ząbek. Bardziej wygląda mi to na pleśniawkę. Ja na Twoim miejscu wzięłabym sprawdziła czy pod palcem wyczuwasz zgrubienie możesz też wziąć tak jak radzi Paulina wziąć metalową łyżeczkę i delikatnie postukać. Istnieje też szansa, że jest to ząbek. Niektóre dzieci bardzo szybko ząbkują, inne ale tu już na prawdę rzadko rodzą się nawet z ząbkami. A to, że byłaby to dwójka to nic. Każde dziecko ząbkuje w swoim czasie i ząbki nie wszystkim wychodzą wg jednego schematu. Zazwyczaj najpierw wychodzą dolne jedynki, później górne jedynki, następne dolne dwójki. Ale nie wszystkie dzieci tak właśnie ząbkują mojemu małemu jedynki wyszły wg schematu ale dwójki już inaczej najpierw wyszły górne dwójki a na dolne nadal czekamy. :)

2017-08-14 21:41

Na pierwszy rzut oka, to nie wygląda na ząbek, raczej coś w rodzaju pleśniawki albo afty. Tak jak radzą dziewczyny, najlepiej sprawdzić palcem czy czujesz zgrubienie i ukłucie, tego nie da się pomylić z czymś innym. Zdarzają się przypadki, że dziecko bardzo wcześnie zaczyna ząbkować i nie trzyma się schematu, że najpierw wychodzą jedynki. Także musisz uważnie obserwować jak te białe plamki będą się rozwijać.