Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Smoczek - wpływ na ząbki

Data utworzenia : 2017-08-07 21:40 | Ostatni komentarz 2017-10-14 22:45

A.Barton

2976 Odsłony
26 Komentarze

Moja córeczka żadko Kiedy dostaje smoczek można powiedzieć że do spania ewentualnie jak marudzi poza tym staramy się jej nie dawać czy smoczek ma wpływ na ząbki? Widzę że ma krzywy ząbek a nie wiem dlaczego

2017-08-16 14:06

Zależy jednemu dziecku zaszkodzi innemu nie. A to że krzywy może wynikać również z genów.

2017-08-15 23:38

Mowia ze ma wplyw jak dzicko dlugo i czesto ssie smoczka ale chyba tez zalezy od dziecka i jakie ma geny..moj synek ssoe kciuka ma 3,5lata i dalej ssie czasem to jak tylko jest dam ogkada bajki a ja jestem zajeta palec w buzi synek ma wade- zgryz otwarty ma odatajacr 2z przodu zabki do przodu...jestem taka zla i odrazu dentystka powiedziala mi ze na pewno od kciuka ale tez moze byc genetyczne albi wrodzone ale przez kciuka tez na pewno ...i czekam na wizyte 4mc prywatnie do ortododaty. Ale mam tez przykład jak mojegi brata córka wogole nie ssie smoczka ma 4latka a na dolr ma krzywe zabki a znam tez takich co maja zabki proste a tez ssia smoczka...takze to moze znaczenia duzego nie ma. A kolzeanki corka miala pierwsze zabki krzywe a teraz jej wyszly nowe i ma proste ...takze nie martw sie na zapas albo odwiedz ortodante on doradzi czy trzeba cos robic..