Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Ssanie smoczka

Data utworzenia : 2013-01-14 22:25 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:30

destiny_89

30043 Odsłony
184 Komentarze

Czy Twój maluch ssie smoczka? Co sądzisz na ten temat? Jakich smoczków używacie?

2015-03-10 10:14

Asiu metki mojego Oliverka nie interesują zwykłe smoczki też ,na gryzak jest za duży bo ma prawie wszystkie zęby on po prostu ssa smoczek od butelki i tak zasypia nie chce zeby od tego wciągania powietrza bolał go brzuszek no i ząbki się krzywią .

2015-03-10 09:04

Mój synuś ma 2 msce i od urodzenia też właśnie upodobał sobie smoczki z LOVI mamy jeden okrągły a jeden z anatomicznym kształtem, sam sobie ustala codziennie jakiego cmoka;) Karmię piersią i wbrew wszystkim opiniom,że maluchy po smoczkach źle łapią pierś- nie mamy problemu z tym;) Polecamy gorąco!

2015-03-07 20:14

Agata,są takie kocyki z metkami,gdzie dziecko może sobie gryzc,spróbuj z tym albo daj jakiś gryzak lub zabawkę.

2015-03-06 16:12

Moje dziecko od początku nie tolerowało smoczków więc nie zmuszaliśmy go ale teraz synek ma prawie dwa latka i nie zaśnie bez ssania butelki ,nie żeby miał tam jedzenie czy picie on po prostu ssie smoczek . nie chce pić z żadnych niekapków czy kubeczków a wszystkie smoczki przegryza może macie jakieś rady co zrobić?

2015-03-04 14:21

u mnie smoczek jest tylko podczas drzemki, snu nocnego i podczas uspokajania ale to nie zawsze. Czasem jest też w ciągu dnia jak któreś dziecko zauważy go np na stole i samo sobie po niego sięgnie, wtedy nie wyrywam tylko albo proszę by wypluło albo w trakcie zabawy dyskretnie zabieram. Mimo, to nie wyobrażam sobie nocy bez smoczka i odzwyczajania ich. Czasami jest tak, że dziecko wypluje w nocy smoczek i zaczyna sobie gadać wtedy zazwyczaj zdążę zareagować i wsadzam mu smoczek do buzi nim obudzi się drugi maluch. Jak nie będzie smoczka to co wtedy ? :(

2015-03-04 14:13

Ulka masz racje . Mój maluch w chwili rozpaczy czy znudzenia sięga najpierw po smoczka i pieluszkę ...a wolałabym aby przyleciał do mnie ...chociaż nie powiem , bo lubi się przytulać , lubi jak go całuje , glaszcze... Smoczek ratował nasze pierwsze dni , tyg ..potem msc razem ...wyciszacz świetny :)

2015-03-04 13:19

Nie karmię synka piersią: w dzień od 4 miesiąca, w nocy od 6go. Odstawienie go oboje przeszliśmy bezboleśnie. Ciężko mi nawet teraz określić, jaki by był Kacper gdyby miał smoka, mniej marudny, mniej lubił by się przytulać?

2015-03-04 13:12

Ja też nie wiem jak ocenić bezsmoczkowe dzieci, bo mam takiego pół smoczkowca :) Koleżanka ma córcię bezsmoczkową i ona ma 6 miesięcy ale wisi na cycusiu bardzo bardzo często. Choć to pewnie wcale nie reguła. Dla mnie smoczek to nic złego, JJ używa go bardzo mało i nie widzę w tym problemu. Obie sytuacje mają plusy i minusy.