Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

wystające ząbki jedynki u 3,5latka tal zwane wada -otwarty zgryz

Data utworzenia : 2017-07-10 14:21 | Ostatni komentarz 2017-10-10 22:39

Ewcia2

3386 Odsłony
30 Komentarze

Mamusie czy któryś z was dzieci maja krzywe zabki tak zwane odstajace, wystajace do przodu jedynki? Bylam z synkiem u dentysty z zabkami i dentysta powiedziala ze synek ma wadę tak zwane-"otwrty zgryz" i zebym poszla do ortadaty...i oczywiście prywatnie no na NFZ sa terminy na 2020r. Ale niektorzy mowia mi ze nie idzie sie z takimi malymi dziećmi, a synek ma 3,53latka , dentystka mowila ze ortodata da mi aparat w stylu smoczka ale watpie ze synek z czyms takim bedzie chodzil tym bardziej ze on smoczka nigdy nie ssal tylko kciuka i tal jest do dzisiaj i byc moze ta wada jest od ssania paluszla i pici a z butelki bo czasem jeszcze w nicy nocy pije wode z butelki. A dzwoniłam do jednej przychodni ortodatycznej to powiedzialy ze dop zebym przyszla jak dziecko bedzie mialo drugie zeby...i nie wiem co robic.

2017-07-26 15:48

Ja bym poszła i sprawdziła dla świętego spokoju. Być może ortodonta każe czekać do stałych zębów a może jednak już coś da - każdy specjalista jest inny... Kiedyś jak zęby zaczynały wystawać to lekarze jakoś kazali je napychac - kiedyś teściowa opowiadała, ale wtedy nie było ortodontow. Szwagierka ze swoją córką też jakoś wcześnie jeździła bo jej strasznie odstawaly jedynki.

2017-07-25 22:34

No Wlasnie sie zastanawiam czy isc prywatne...bo m moja dentysta powiedziala zebym poszla. Ze pewnie bedzie nosił taka nakładkę jak smoczek a na ząbkach będzie taka nakładka i czytalam e Internecie i faktycznie sa rozmiary od 2lat do chyba 3lub 4a potem od 4 do chyba 6. Jakis tak. Wiec widocznie nosza mniejsze dzieci takie nakładki, a zadz.do jednej przychodni i rejestatorka mowi ze raczej takir wieksze ok. 8Latki przychodza. I nie wien czy isc. Al chyba pujde.

2017-07-25 22:06

W mojej rodzinie dwoje dzieci ma te wadę. Mają te niby smoczki, ale to starsze dzieci. Jeden faktycznie ma już zemby stałe, ale on poza smoczkiem musi mieć też aparat. Drugi ma jeszcze większość mleczaków, ale ma już 8lat. Twoje dziecko wydaje mi się za małe na takie rzeczy, ale ja nie jestem specjalistą więc nie wiem.

2017-07-25 12:08

moja córa ma 9 lat i ma strasznie krzywe zęby kazali nam czekac az większośc zębów bedzie stała. chcemy iśc prywatnie może chociaż jakąś nakładke na noc dostanie

2017-07-12 23:45

Oj...chyba.tylko moj synek ma ta wade;(...a myslalam ze ktos mial podobna sytuację...szkoda...bede zagladac moze jeszcze ktos napisze;-)...chyba tez tu duzo mam z małymi dzidziusiami...pozdrawiam mamusie;)

2017-07-10 23:26

;-( nikt nie wie? Moze jeszcze ktos ma lub miał podobna sytuację?