Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

przemywanie dziąsełek - przeróżne zdania i mamy problem :)

Data utworzenia : 2013-06-01 19:44 | Ostatni komentarz 2016-02-23 11:33

Patrycja.Pawlak

14922 Odsłony
58 Komentarze

Moi drodzy mam problem . Podpowiedzcie mi czym powinno się przemywać dziąsełka i czy wogóle dobrze jest przemywać w jaki sposób , całe czy tylko tak gdzie widać , że idzie ząbek. A szczoteczkę kupiłam silikonową na palec . Mam wrażenie , że będzie za twarda . Ponoć powinno się przemywać z każdej strony gazikiem wyjałowionym z rumiankiem . Pediatra rodzinny stwierdził , że ząbków nie powinno się myć do 2 roku życia , gdyż szczotkowanie ściera szkliwo . A ja natomiast niezbyt sobie to wyobrażam , żeby moje dziecko nie myło ząbków . Każdy mówi co innego . A Wy ? Co powiecie ?

2013-06-01 21:18

Mnie też dziwią słowa pediatry. Powiem tak: mój synek urodził się z 2 ząbkami. Przez pierwszy miesiąc przecierałam wilgotna gazą, później szczoteczką silikonową na palec a od 3 miesiąca- także pastą (bez fluoru, "od 1 ząbka" Ziajka). Córeczce kupiłam szczoteczkę silikonową (zwykłą) i masowałam nią dziąsła od kiedy miała pół roku- mimo braku zębów. Uważam, że należy po prostu wyrabiać nawyk. Przecież nikt nie każe szczotkować takiemu maluchowi zębów ruchem okrężno-wymiatajacym przez dwie minuty! Chodzi o to, by dziecko przyzwyczaić, by było to naturalne!

2013-06-01 20:57

hmm to dziwne że pediatra tak stwierdził.wszędzie mówią i piszą że o ząbki należy dbać jak jeszcze ich nie widać. także warto z dwa razy dziennie przemywać całe dziąsełka np.gazikiem nasączonym rumiankiem lub w przegotowanej wodzie.I na początek możesz używać do tego albo gazików albo są takie myjki do ząbków , zakładasz na palce i przecierasz.A sam jej wygląd przyciąga uwagę dziecka.A słyszałam też że takie masowanie własnie przecieranie dziąseł to świetne ćwiczenie logopedyczne.