Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

przemywanie dziąsełek - przeróżne zdania i mamy problem :)

Data utworzenia : 2013-06-01 19:44 | Ostatni komentarz 2016-02-23 11:33

Patrycja.Pawlak

14923 Odsłony
58 Komentarze

Moi drodzy mam problem . Podpowiedzcie mi czym powinno się przemywać dziąsełka i czy wogóle dobrze jest przemywać w jaki sposób , całe czy tylko tak gdzie widać , że idzie ząbek. A szczoteczkę kupiłam silikonową na palec . Mam wrażenie , że będzie za twarda . Ponoć powinno się przemywać z każdej strony gazikiem wyjałowionym z rumiankiem . Pediatra rodzinny stwierdził , że ząbków nie powinno się myć do 2 roku życia , gdyż szczotkowanie ściera szkliwo . A ja natomiast niezbyt sobie to wyobrażam , żeby moje dziecko nie myło ząbków . Każdy mówi co innego . A Wy ? Co powiecie ?

2016-02-23 11:33

Na początku myliśmy ząbki gazikiem namoczonym w wodzie, poźniej przyszła pora na silikonową szczoteczkę, a teraz synek jak tylko widzi, że my myjemy ząbki to on też chce:))

2016-01-04 22:04

Ja początkowo przemywałam dziąsła dzieciom mokrym wacikiem, albo gazikiem, później zaczęłam po jedzeniu podawać do picia wodę a dziąsła przemywałam a raczej masowałam silikonową szczoteczką. W ten sposób dzieci nabrały nawyku mycia zębów i teraz Zuzia 4 latka sama myje ząbki po każdym posiłku, a Fabianek ma na razie 2 które myję mu przynajmniej 3 razy dziennie a jak widzi że Zuzia myje to też upomina się o szczoteczkę którą sam wkłada do buzi i wykonuje nią dziwne smieszne ruchy

2016-01-02 17:17

Ja przemywam córce po każdym jedzeniu mleka sola fizjologiczną, ponieważ wcześniej walczyłam przez 2 tygodnie walczyłam z pleśniawkami. A od miesiaca nie mamy z tym problemu. Córka ma 2.5 miesiąca :)

2015-12-29 22:25

Córka potrafi rano pobiec do łazienki, pokazać na nasze szczotki i sygnalizowac, ze chce z nami myć zęby . Gorzej już jest jak chce to robić naszymi szczoteczkami, heh.

2015-12-28 00:13

marta to dobrze że w ogole chce, gorzej jakby było to w drugą strone :)

2015-12-27 17:43

Starsza córka od 7 miesiąca życia (4 zęby już miała) zaczęła myć je szczoteczką.Teraz muszę pilnować aby robiła to tylko max 2 razy dziennie, bo tak jej sie ta czynność spodobała, że chciałaby częściej.

2015-12-08 15:17

mój synek już próbuje sam hehe, ale on by tę szczoteczkę trzymał cały czas w buzi i pokazywał, że myje :) Ale robię to za niego. Sam nauczy się jak będzie starszy, bo będzie mial też kogo podpatrywać :)

2015-12-08 11:59

U nas wystarczylo ze synek nas obserwowal podczas mycia zebow i tez chcial, zreszta bardzo lubi robic to co tata.