Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

różnica w ząbkach

Data utworzenia : 2017-06-05 22:46 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:59

Sylwia.Magdalena

1338 Odsłony
8 Komentarze

Witam, mój synek za kilka dni skończy 9 miesięcy, ma już 7 ząbków i idzie mu kolejny. ale problem w tym, że dolna jedynka jest normalna ( w sensie taka jak być powinna ), a druga jakaś o połowę mniejsza.. nie wiem czy mógł sobie złamać go jak mu rósł czy po prostu taka mu urosła... pytanie, czy po wyjściu reszty ząbków nie będzie miał przerwy między jedynkami dolnymi? oraz czy jak wypadną mu mleczaki, to przy zębach stałych ta jedynka będzie normalna? dziękuję za odp.

2020-01-28 23:59

???

2017-06-12 07:46

Myślę, że ten ząbek jeszcze nie wyrósł do końca. Od dłuższego czasu córa ma tak w połowie prawą trójkę, bo coś powoli jej rośnie, Na razie się nie stresuj i obserwuj :) Co do przerwy, to na początku miała sporą przerwę między jedynkami, ale górnymi. Teraz jest już minimalna, a myślę, że jak wyjdą do końca trójki to ta przerwa również zniknie.

2017-06-09 19:58

Moj syn mial tak z gornymi jedynkami i bylam z nim tez u stomatolagoa bo rozek mial a te jedyneczki nierowne. Myslalm ze to od uderzenia bo kiedys upadl z krzesla i prosto na buzie, ale teraz syn ma 2 latka i wszystko jest juz rowniutkie takze nie przejmuj sie :-)

2017-06-08 21:46

Dziękuję za odpowiedzi :) pocieszyłyście mnie

2017-06-06 23:04

Może ta jedynka jeszcze nie do końca wyrosła. Jest takie prawdopodobieństwo. Złamać na pewno się nie złamała no być zauważyła to by strasznie dziecko bolało. Poczekaj jeszcze cierpliwie a później jak wyrośnie stała jedynka wcale nie oznacza, że będzie ona mniejsza jednak od drugiej. Może się okazać że będzie normalna a może za jakiś czas okaże się że cały ząbek jeszcze nie wyszedł. Teraz nie martw się za wczasu.

2017-06-06 20:57

Może ta jedynka jeszcze do końca nie wyrosła, ja bym się jeszcze tym nie przejmowała, ząbki różnie wychodzą i rosną. Moja córcia miała przerwę między górnymi jedynkami, a teraz tej przerwy już nie ma. Złamać mu się nie złamała, gdyby tak było to na pewno byś wiedziała, bo by płakał, bo by go bolało gdyby się uderzył. Jak wypadną mleczaki, i będą rosły zęby stałe to z pewnością będziecie mieli już za sobą wizytę u dentysty, jak synek będzie miał jakieś nieprawidłowości w uzębieniu to dentysta skieruje synka do ortodonty. Nie martw się na zapas :)

2017-06-06 09:24

Może jeszcze mu urośnie Ząbki różnie rosną, synuś też miał róznicę a teraz się wyrównały A wątpie żeby złamał bo musiałby uderzyć i pewnie byś wiedziała bo by płakał

2017-06-06 01:04

Ja nie mam pojecia jak bedzie,moj synek ma.8 miesiecy zaczal i nie ma.jeszcze ani jednego zabka moze nie ma.co sie.martwic na.zapas moze.mu nie wyszedl do konca,albo sie.ulamal nie wiem.ciezko mi pomoc