Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

moj dzidziuś nie chche smoczka dostosowanego do wieku, czy powinnam się martwić?

Data utworzenia : 2017-05-02 21:39 | Ostatni komentarz 2020-08-12 13:19

Iwona -1986

10793 Odsłony
61 Komentarze

Witam, mój maluszek używa od pierwszych dni życia smoczka dynamicznego lovi takiego od 0+. Po trzech mc. postanowiłam, że powinna dostać już smoczek 3-6mc., który jednak jest trochę większy. Po pierwszym włożeniu do buzi po 10 sekundach wypluła go i nie chciała się uspokoić. Więc ja szybko do sklepu po ten dla małych dzieci i tak już zaraz będzie miała pół roku a ona ciągle ten najmniejszy rozmiar smoczka ciumka. Próbowałam jeszcze kilka razy zmienić jej na większy, ale zawsze po paru chwilach czami po paru minutach wypluła i wielki dramat koniecznie chciała mniejszy. Czy to powinno mnie martwić, Czy nie będzie jakiś problemów później ze zgryzem przez ten "za mały" smoczek? Proszę o radę

2017-05-04 21:02

Również nie zmuszałabym, nie ma co przyspieszać :) Moja córka smoczek 3-6 miała dużo dłużej niż to producent przewidział, też nie chciała zmiany, aż nagle po którejś entej próbie przypasował jej smoczek 6-18 :) Cierpliwie próbuj, czekaj i nic na siłę :)

2017-05-03 12:22

daawaj po trochu na przemian w czasie zabawy ten większy a jeśli to nie pomoże nie zmuszaj. Mój dopiero teraz po 7 miesiącu zaakceptował smoczek 3-6m . jest moim zdaniem dość duży i pewnie tez zagości na dluzej w dziubku Filipa mimo iz powinien mieć juz jeszcze większe ;)

2017-05-03 01:34

Jeśli dziecko nie chce większego smoczka to nic na siłę. Dawaj ten większy smoczek do zabawy niech się bawi i ciumka co jakiś czas sama się przyzwyczai. No ale próbuj też sama zamienić smoczek jesli się nie uda to trudno. Ewidentnie Twojej Córce psuje mniejszy smoczek i nic nie wymyślisz. Dodatkowo rozmiary smoczków są orientacyjne i nie ma konieczności zamiany na wiekszy w momencie kiedy dziecko skończy 3 miesiące. Wszystko tak na prawdę zależy od dziecka.

2017-05-02 23:09

Jest już podobny wątek: http://lovi.pl/pl/forum/4/8827 Próbuj co jakiś czas podawać większy rozmiar smoczka, może w końcu dziecko zaakceptuje. Moja córka od razu zaakceptowała ale każde dziecko jest inne. Jak wypluwa i nie chce to też na siłę nie zmuszaj, ale warto próbować podawać większy.

2017-05-02 22:25

Mojej córci też próbowałam zmieniać smoczka na większy, ale długo długo nie chciała. Cały czas kupowałam smoczki 0-3 dopiero jak skończyła półtora roczku to zaakceptowała większy rozmiar 3-6, a po niecałym miesiącu jeszcze większe smoczki 6-18 choć jeszcze nie do końca jak się zapomni to nie wypluwa tego większego. Myślę, że powinnaś jeszcze poczekać i co chwilę próbować zmiany jak dziecko nie będzie chciało większego nie zmuszaj daj mniejszego :)