Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

moj dzidziuś nie chche smoczka dostosowanego do wieku, czy powinnam się martwić?

Data utworzenia : 2017-05-02 21:39 | Ostatni komentarz 2020-08-12 13:19

Iwona -1986

10839 Odsłony
61 Komentarze

Witam, mój maluszek używa od pierwszych dni życia smoczka dynamicznego lovi takiego od 0+. Po trzech mc. postanowiłam, że powinna dostać już smoczek 3-6mc., który jednak jest trochę większy. Po pierwszym włożeniu do buzi po 10 sekundach wypluła go i nie chciała się uspokoić. Więc ja szybko do sklepu po ten dla małych dzieci i tak już zaraz będzie miała pół roku a ona ciągle ten najmniejszy rozmiar smoczka ciumka. Próbowałam jeszcze kilka razy zmienić jej na większy, ale zawsze po paru chwilach czami po paru minutach wypluła i wielki dramat koniecznie chciała mniejszy. Czy to powinno mnie martwić, Czy nie będzie jakiś problemów później ze zgryzem przez ten "za mały" smoczek? Proszę o radę

2017-06-12 07:43

Moja córa na smoczek większy przestawiła się sporo później. I to już nawet nie chodziło o tego starego wyciumkanego przyjaciela, bo to akurat było jej obojętne. Widocznie tamte były dla niej za duże. Trzeba cierpliwie próbować i czekać na właściwy moment. A potem nagle córa sama smoczek zupełnie odrzuciła. Ostatnio nawet przy porządkach znalazła swój pierwszy smoczek, Wzięła od razu do buzi, co nigdy wcześniej się nie zdarzało ,ale widzi dzieci w żłobku ze smoczkami stąd w pewnie zainteresowanie. Ja zamarłam, bo sobie od razu pomyślałam, że teraz wróci do smoka. Ale ewidentnie był dla niej z mały bo wypadał jej z buzi i się bardzo denerwowała, e nie może go utrzymać, Dzięki temu sama go oddała i mój stres minął :)

2017-06-08 17:41

Dzień dobry, Z założenia rozmiar smoczka powinien być dostosowany do wieku dziecka. Dla każdego przedziału wiekowego dedykowany jest smoczek, którego budowa odpowiada anatomicznym warunkom jamy ustnej, tak aby wspierać pracę mięśni warg, policzków i języka. Problem z brakiem akceptacji nowego, większego smoczka jest dosyć częsty. Trzeba podejść do tematu bardzo indywidualnie. Jestem przekonana, że niejedna mama poznała siłę przyzwyczajenia swojego dziecka do ulubionego, "wyciumkanego" przyjaciela. Czasem jednak to nie przyzwyczajenie jest przyczyną odrzucania smoczka dobranego do wieku. Dzieci o drobniejszej budowie będą odrzucać smoczek za duży, który może utrudniać swobodne oddychanie, zaburzać prawidłowe ssanie, a także powodować reakcję wymiotną. Bywa, że tarczka smoczka jest za duża względem buzi i wadzi o nosek powodując dyskomfort malucha. Proszę obserwować jak pracuje buzia dziecka w trakcie ssania smoczka i co jakiś czas podejmować próby wprowadzania smoczka rekomendowanego do wieku dziecka. Myślę, że w końcu się uda. Pozdrawiam

2017-06-03 01:16

U nas tez byl ten problem. Od początku był smoxzek 0+ i dopiero jakos w 5 miesiacu udalo mi sie tak włozyc 3-6 przypadkiem i juz został. Wczesniej po ok 15 s. wystrzeliwal z prędkością swiatla.

2017-06-02 23:58

Rozmiar smoczka jest tylko orientacyjny i nie ma co na siłę przekonywać dziecko do większego smoczka. Najlepiej dać większy do zabawy i w pewnym momencie może dziecko załapie albo po prostu próbować co jakiś czas.

2017-06-02 14:43

Nie ma.co sie martwic kazdy inaczej ma moj tez ma 8 miesiecy i ma smoczek 3-6,sam sie przestawi

2017-06-02 14:26

U nas maly w ogole nie chcial smoka, a wlasciwie nie trzymal go na poczatku bo mial smabe miesnie okrezne ust. Wiec robilismy mu klina zeby chcoiaz potrzymal bo go to uspokajalo. Pozniej szukalam specjalnego smoka ale na marne moje wysilki. POzniej w ogole maluch sam wypluwal smoka i juz. A ostatnio jakies 2-3 tyg temu podalam mu tak o bo plakal i co...zalapal! Trzyma ldanie, ssie i ja sie ciesze bo szybciej zasypia i w ciagu dnia jest spokojniejszy. Takze trzeba troche nad tym popracowac, zobaczyc czy moze wiekszy, czy mneijszy, a moze po prostu nie chce?

2017-06-01 21:16

My mieliśmy dokładnie to samo Też każdy smoczek podawany z opóźnieniem Myślę że dzieci potrzebują trochę czasu Muszę nauczyć się z nim oddychać oddychać bo wiadomo że zajmuje więcej miejsca w buzi

2017-06-01 21:11

Nie powinnaś przejmować się tym, że dziecko nie chce smoczka. Smoczek wcale nie jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i nie wszystkie dzieci używają smoczka. Nie masz czym się martwić. Poza tym, jak już dziecko przyzwyczai się do smoczka to później czasami trudno go oduczyć (ale o tym było gdzieś w innym wątku forum).