Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

4 lub 5 ząbek

Data utworzenia : 2017-03-21 11:57 | Ostatni komentarz 2017-03-26 20:48

aleks1983

2761 Odsłony
41 Komentarze

WItam dziewczyny, mam nadzieję że taki wątek już nie istnieje, jeśli tak to proszę o link. Mój synuś ząbkuje, na górze miał 4 ząbki i na dole 2. Ostatnio wyszła mu dolna dwójka. Dziśw nocy zagorączkował, był niespokojny,nie chciał spać,wszystko go drażniło. Przy smarowaniu dentinoxem,wyczułam z tyłu coś jakby ząbek. Rano przy karmieniu, jak synuś otworzył buźkę to zobaczyłam że z tyłu ma biały rożek, ale to jakby 4 albo 5. Niestety synuś nie pozwala sobie zajrzeć dokładniej do buźki, no ale wygląda jak ząbek. Czy to możliwe żeby wyszła 4 albo 5 jak jeszcze dobrze dwójka nie wyszła? Bo dziwi mnie to, że jest taka przerwa między dwoma ząbkami. Szkoda mi go bo 2 ząbki naraz,a teraz jeszcze jak mu pić dawałam to u góry jakby trójka mi zaświtała, ale u góry to już całkiem nie da sobie zajrzeć, więc jak jeszcze oczny wychodzi to dopiero go biednego boli:( Ogólnie mieliśmy ciężką noc, IBUM, dentinox, gorączka 38-38,5, rano biedny taki słabiutki, chodził po mieszkaniu i narzekał:( Ja się dopiero o 11 dałam radę ubrać, bo cały czas narzeka:( Teraz przysnął ale śpi niespokojnie, wierci się:(

2017-03-21 12:40

Hej! Faktycznie Twój synek strasznie męczy się z tymi zębami. .. Z tego co wiem to zęby wychodzą po kolei. .. a czwórki albo piątki dolne dopiero między 16 a 26 miesiącem życia. Mojemu starszakowi szły też niekiedy po 2 zeby na raz i wiem z czym to się wiąże. Mojej znajomej córeczka zabkowala bardzo boleśnie. .. i jak wyszły jej dolne dwójki to potem od razu piątki a czwórki długo nie było widać. .. Kiedyś gdzieś czytałam ze niekiedy zęby wychodzą dzieciom nie pokolei i jest to całkiem normalne. Na przykład mojemu bratu wyszły najpierw czwórki a jedynek nawet nie było! Mama ponoć była zszokowana :) Także możesz nie martw się na zapas ... spokojnie .. przyjdziecie przez ten okres ząbkowania i będzie dobrze :) P.S. Jak ma Cię to uspokoić to skonsultuj się z pediatrą :)