Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Drugi ząbek

Data utworzenia : 2017-01-12 13:10 | Ostatni komentarz 2017-03-12 21:20

sylwias91

4476 Odsłony
18 Komentarze

Witam, nie znalazłam podobnego wątku więc postanowiłam zapytać. Po jakim czasie od pojawienia się pierwszego zęba przebił się kolejny?

Konto usunięte

2017-03-12 21:20

U nas drugi ok 3 dni po pierwszym , natomiast różnica między 4 a 5 zębem to ok. tydzień. Pierwszemu synowi wyrosły uwaga! w ciągu 4 dni trzy zęby. Tak więc nie ma reguły.

2017-03-05 23:58

Nie da się przewidzieć jak to będzie z ząbkowaniem u naszych dzieci, jak widać jest to sprawa indywidualna każdego dziecka. Niekiedy się mówi, że nadmierne ślinienie to objaw pojawienia się pierwszych ząbków. Może tak być, ale niekoniecznie, ponieważ dziecko ma jeszcze nie wykształcony gruczoł i nie nadąża połykać ślinę, dodatkowo jak pcha różne przedmioty to powoduje właśnie ślinienie.

2017-03-05 22:37

Tina zgadzam się z Tobą. Czas w którym wychodzą pierwsze czy kolejne ząbki jest nie do określenia i nie da się przewidzieć kiedy naszemu dziecku pojawią się ząbki. Jest to bardzo indywidualne dla każdego dziecka i każde ząbkowanie wygląda inaczej. Jedne dzieci się slinią, inne mają temperaturę inne są tylko marudne a jeszcze inne przechodzą ząbkowanie bez żadnych objawów.

2017-03-04 22:56

Moja córka miała ok 5 miesięcy i od razu 2 pierwsze ząbki na dole a potem po tygodniu wyszły 2 kolejne na górze i nie ma tu reguły u każdego dziecka jest inaczej jedne dzieciaki będą miały temperaturę a u drugiego wyjdą bez kłopotów

2017-03-04 22:23

Niestety uważam, że za bardzo nie ma co się sugerować kiedy i co ilw maluszkom wychodzą ząbki.to jest sprawa indywidualna. Pewnie da się jakaś średnia wyciągnąć ale nie ma sensu martwić się na zapas. Fajnie jakbyśmy wiedziały,że akurat w tym i tym czasie maluch będzie marudny ale tak się nie da.ulatwiloby to nam odczyty pewnych komunikatów a tu nici. To jest tak jak z siadaniem czy chodzeniem,każde dziecko wg własnego kalendarza rozwoju

2017-03-04 22:08

U synka pierwszy ząbek pojawił się jak miał jakieś 7 miesięcy a następny był po 2 tygodniach. I tak co 3 tygodnie do miesiąca powychodzily kolejne do trójek na górze i na dole. Gdy dziecko skończyło 1.5 roku miało cały komplet ząbków na dole 10i na górze 10. Ale trzeba pamiętać ze każde dziecko jest inne i się inaczej rozwija.

2017-02-28 13:40

I nas wychodziły ząbki parami w odstępie jednego dwóch dni . Pierwsze dolne jedynki w wieku 5,5 miesiąca

2017-02-27 17:03

Podam nawet daty,bo wszystko mam dokładnie zapisane,ale mojej pierwszej córki.Druga jeszcze jest bezzębna. Pierwszy ząbek-6 grudnia Drugi ząbek-25 grudnia Trzeci-21 lutego Czwarty-2 marca. Ząbkować zaczęła,gdy miała 6,5 miesiąca.