Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Ząbek na podniebieniu.

Data utworzenia : 2017-01-03 20:45 | Ostatni komentarz 2017-01-29 13:09

Roksana.Jablonska

3414 Odsłony
19 Komentarze

Witam wszystkie mamy. Mój synek ma 16 miesięcy i ostatnio obok piątki która mu wyszła, na podniebieniu wyszedł mu ząbek. Trochę mi się to wydało dziwne, ale przy okazji szczepienia zapytałam o to pediatre, która nie ukrywam była w szoku, ale potwierdziła obecność nietypowego umiejscowienia zęba. Powiedziała żeby poczekać jak się rozwinie "sytuacja" i ewentualnie pójść do dentysty. Czy mam się tym niepokoić ? Dodam że synkowi to raczej nie przeszkadza tylko bardzo dziwnie wygląda.

2017-01-04 08:51

Ja bym poczekała. Bo ząbki różnie rosną, mogę się jeszcze "przemieścić". Ja też się martwiłam bo synkowi dolna jedynka nachodziła na drugą a jak wyrosła cała to się fajnie ułożyły i teraz rosną prawidłowo. Poczekaj troszkę, a pote ewentualnie skonsultuj ze stomatologiem

2017-01-04 01:22

Jeśli Cię to martwi, możesz skonsultować z ortodonta. Ja miałam taką sytuację, ale nie z mleczakami, a stałymi jedynkami. Wyrosły na podniebieniu za mleczakami. Potrzebna była interwencja ortodonty oraz chirurga. Tu jest trochę inna sytuacja, ząb ma miejsce, żeby sam naszedl tam, gdzie być powinien. Choć sama konsultacja nie zaszkodzi

2017-01-03 21:29

Roksana myślę ,że pediatra ma trochę racji musisz poczekać jak ten ząbek będzie dalej rósł , bo nieraz zdarzają się takie przypadki ,że ząbki rosną różnie . Dla swojego spokoju wybierz się z małym do dentysty , niech zobaczy jak ten ząbek rośnie u Twojego synka i niech powie ci co ewentualnie by zrobił jak ten ząbek urośnie .