Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Krztuszenie się dziecka po podcięciu wędzidełka:(

Data utworzenia : 2016-11-25 11:02 | Ostatni komentarz 2021-08-13 14:07

kamile16

3764 Odsłony
3 Komentarze

Witam Drogie Mamy. Czy spotkałyście się może z problemami po zabiegu podcięcia wędzidełka? Czy to możliwe,że dziecko krztusi się podczas picia mleczka (niezależnie czy pierś czy butelka)po tym właśnie zabiegu? Jeśli wiecie coś na ten temat proszę napiszcie.

2021-08-13 14:07

Może warto skonsultować sprawę z doradcą lakracyjnym lub neurologopedą? Po podcieciu wedzidełka uwalniamy język- dziecko może mieć problem z jego opanowaniem stąd ksztuszenie. Odpowiedni trening powinien ułatwić sprawę. Myślę, że przede wszystkim należy to skonsultować z odpowiednim specjalistą

2021-08-11 20:36

U nas tez było w rodzinie podcinane więzadełko ale nie krztusiło się dziecko. Wiem ze musieli masować to miejsce po 3 razy dziennie

2021-08-11 09:11 | Post edytowany:2021-08-11 09:12

Mój mały mial podciete wedzidelko ale nie zdarzyło mu się krztusis moze wedzidelko jakos zbyt mocno zostało podciete ale bardziej bym obstawila ze dziecko musi się przyzwyczaić moj mały przed np w ogóle nie wystawiał języka podcinane wedzidelko mial na pół roku i gdy mu podcieli  troche czasu mu zajęło zanim się zorientował ze moze juz ten język wystawic poprostu tak się przyzwyczaił ze nie moze I musi go kurczowo w buzi trzymac pozniej jak załapał to wystawiał az nadmiernie przez jakiś czas każdy mówił że może mu cos tam za mocno podcieli a prawda byla taka ze dziecko musiało się oswoić z nową sytuacja nauczyć się pracować tym językiem teraz już jest ok może w twoim przypadku moze dziecko musi się oswoić z nową sytuacja w buzi z czasem będzie się krztusic coraz mniej