Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Wiotkość krtani u niemowląt

Data utworzenia : 2013-05-07 13:36 | Ostatni komentarz 2015-06-23 15:54

Urszula888

48956 Odsłony
31 Komentarze

Czy spotkałyście się może z taką przypadłością u małych dzieci jaką jest wiotkość krtani? Polega ona na zmiękczeniu tkanek krtani, które może prowadzić do blokowania dróg oddechowych. Mój synek po urodzeniu miał ją właśnie. Dzieci które mają wiotkość krtani są bardziej podatne na infekcje górnych dróg oddechowych. Niemowlęta powinno się kłaść spać z główką uniesioną nieco wyżej. Wiotkość krtani powoduje że dziecko częściej się krztusi oraz wydaje charakterystyczne dźwięki w czasie snu. Wiotkość krtani ustępuje zwykle samoistnie z wiekiem niemowlęcia.

2015-02-27 12:44

Mój synek często dostaje chrypki i bardzo często ma flegme w gardle i przez to źle mu się oddycha i strasznie charczy przez to.Nie wiem od czego to jest,tylko ma 8 miesięcy i dalej tak ma zarazki to na jakiś czas ustępuje i znowu od nowa.Jak się urodził to nie miał nic takiego,ale w nocy chrapał tak do miesiąca czasu.Nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak wiotkośc krtani.

2015-02-26 23:17

Oj, przeszłam to i tylko żąłuję, ze nie nagrałam. Dźwięki, jakie mój syn wydawał wystraszyłyby umarlaka w nocy, jak zombie w horrorach. Przeszło jakoś samo dość szybko. Połozna wytłumaczyła mi, że to wiotkośc krtani, normalne u noworodków, bo bałam się, ze jest na coś chory.

2014-03-23 21:14

mój synek ma wiotkość krtani, na początku myślałam że to sapka niemowlęca i dlatego tak niby pochrapuje w nocy, okazało się że nie. U nas mieliśmy zalecenie właśnie żeby mały miał wyżej głowę, wcześniej podkładałam książki albo poduszkę pod materac, a teraz mały śpi na klinie.I fakt, że często sie krztusi podczas jedzenia, ale staram się uważać i karmić powoli. Z czasem coraz mniej słychać w nocy tego charakterystycznego pochrapywania, więc podejrzewam że niedługo z tego po prostu wyrośnie. Tak z resztą mówiła tez pani doktor.

2014-03-22 16:49

Nasza Karolina też ma wiotkość krtani. Jak słyszałam jak mała chrapie w nocy to aż mi się płakać chciało (szczególnie nasilało się to w nocy). Sprawdzałam co chwilę czy wszystko w porządku i czy może oddychać. Teraz ma 2 miesiące i już jest lepiej. Czasem zachrapie ale nie zdarza się to już tak często jak wcześniej. Potwierdzam że to przechodzi z wiekiem.

2013-10-29 23:48

Urszula888, nasza córeczka na jednej z pierwszych wizyt u pediatry, jak ta usłyszała jak mała chrapie, stwierdziła, że to przez wiotką krtań. Córka nie chorowała nigdy, tak na drogi oddechowe poważniej, więc nie zauważyłam tej tendencji do częstszych infekcji. W łóżeczku od samego początku mieliśmy poduszkę klin, więc główka wyżej. Z czasem zaczęła chrapać coraz mniej i mniej. Teraz już wszystko w normie :) martek20, przykro czytać, że od samego początku już tyle Twoja córeczka przeszła. Z czasem na pewno wszystko będzie szło ku lepszemu, bo organizm jest coraz silniejszy. Czytam ostatnio dwa blogi, mam wcześniaków, mi wcześniak kojarzył się z malutkim dzieckiem, które po "poleżeniu" w inkubatorze wraca od razu do zdrowia. Niestety, zderzyłam się z inną rzeczywistością. Zdrowia i wytrwałości!

2013-10-28 16:59

Witam, nasza Natka - wcześniak z 36 hbd ma tę przypadłość, na początku było strasznie- cały oddział patologii noworodka wiedział że mała oddycha- tak głośno się to dobywało. Teraz jest lepiej- skończyła 4 miesiące, ale po perypetiach z zapaleniem płuc stała się zależna od tlenu. Niestety mała cierpi także na dysfagię

2013-05-09 13:45

Wątek ten założyłam po to aby mamy były świadome i nie obawiały się że dziecko jest chore, może się to akurat przytrafić lub nie. Ja życzę oczywiście Wam drogie mamy aby wasze dzieciaki były zdrowiutkie.