Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Ułożenie języka podczas ssania piersi

Data utworzenia : 2016-11-06 11:44 | Ostatni komentarz 2016-11-10 01:10

Dadziek

1498 Odsłony
4 Komentarze

Witam, mam pytanie odnośnie ułożenia języka podczas ssania.Moje dziecko ma niecałe 5 tygodni,prawidłowo przybiera na wadze,najada się,natomiast ma problem z ułożeniem języka.Podczas chwycenia piersi wycofuje go,albo robi to przy samym włożeniu piersi do buźki, co skutkuje zmiażdżonymi brodawkami.Wydaje mi się,że jest dobrze przystawiany,ma wywinięte wargi, nie słychać cmokania.Wyjmowanie i ponowne wkładanie piersi niewiele daje,odchylam mu bródkę podczas jedzenia -to trochę pomaga.Węzidełka według pediatry i doradcy laktacyjnego są ok.Czy jest jakiś sposób/ćwiczenia żeby ten stan rzeczy poprawić?

2016-11-10 01:10

Doradca laktacyjny jest najlepszym rozwiązaniem. On na pewno zobaczy i będzie w stanie Ci pomóc.

2016-11-08 18:34

Podjęłaś najlepszą decyzję. Trudno przez internet doradzić, bo nie jesteśmy obok, nie widzimy, nie słyszymy, nie wiemy jak i jak długo się karmicie. Możemy tylko po raz kolejny powtórzyć teorię, którą znasz :) Wizyta doradcy laktacyjnego na pewno Wam pomoźe. Trzymam kciuki!

2016-11-08 17:04

Dziękuję bardzo,już się z nim zapoznawałam.Teorię mam opanowaną,z praktyką gorzej.Jestem jutro umówiona do doradcy laktacyjnego,mam nadzieję,że problemy znikną i karmienie stanie się dla mnie prawdziwą przyjemnością :)

2016-11-07 12:34

http://lovi.pl/pl/breast-feeding/891 tu jest bardzo fajny artykuł o karmieniu piersią, warto się z nim zapoznac. Może coś idzie nie tak? Ja bym zaprosiła doradczynię laktacyjną na wizytę i omówiła z nią dany problem :)